Анди Мъри спечели първия турнир за годината след блестяща победа над Рафа Надал

Тенисът е по-атрактивен от когато и да било. Това може да се каже с пълно основание след финала на турнира в Абу Даби. В него Анди Мъри победи световния номер едно Рафа Надал с 6-4 5-7 6-3 и спечели първия турнир за годината, макар и демонстративен.

Двубоят между двамата тенис гладиатори бе на феноменално ниво, като предложи най-доброто от аристократичната игра. Независимо от близо двумесечната пауза, Мъри и Надал демонстрираха супер форма и изправиха на крака десетки пъти зрителите на спортното съоръжение.

Мъри успя да спечели първия сет, след като започна много добре срещата и атакуваше Надал при всяка възможност. В тези минути изглеждаше, че британецът ще приключи нещата в два сета, но известният със своята непримиримост Надал за пореден път показа голямата си воля.

Испанецът изоставаше с 1:3 във втория сет, но проби подаването на Мъри и последстие поведе с 4:3. Решителен за изхода на втория сет се оказа 12-ият гейм в него, когато Мъри направи няколко грешки при свой сервис и Надал изравни резултата.

Мъри и Надал показаха най-доброто от себе си в третия сет, като 7-ият гейм продължи над 15 минути и всяко разиграване спираше дъха на зрителите. В крайна сметка Мъри проби, а последствие направи още един пробив и спечели двубоя.

Младият шотландец загатна, че това може да бъде неговата година, а Рафа надали скоро ще бъде изместен от върха, ако задържи нивото си от днес. Със сигурност обаче тенис феновете ги чака една от най-зрелищните и непредсказуеми години в историята на играта.