Андреев дебютира на Ролан Гарос с победа, Кузманов отпадна

Андреев надви с 6:3, 6:4 над Франческо Маестрели от Италия

Адриан Андреев дебютира с победа в квалификациите на „Ролан Гарос". Българинът се наложи с 6:3, 6:4 над Франческо Маестрели от Италия. Срещата продължи 93 минути. Андреев победи този съперник и в пресявките на Откритото първенство на Австралия.

Срещата започна с по два разменени пробива до 2:2. Андреев проби отново за 5:3 и после затвори сета на свой сервис.

Във втората част Адриан изоставаше с 2:4, но спечели четири последователни гейма.

Следващият съперник на Андреев на Откритото първенство на Франция е №223 в световната ранглиста Хуан Пабло Фичович от Аржентина.

Димитър Кузманов обаче отпадна в първия кръг на квалификациите на „Ролан Гарос". Българинът отстъпи с 3:6, 6:7(4) на американеца Емилио Нава след час и 45 минути игра в Париж.

Кузванов беше пробит за 1:3 в първия сет и до края на успя да навакса изоставането си.

Във втората част Нава направи брейк в откриващия гейм, а при 5:4 сервираше за победата. Кузманов обаче показа характер и върна пробива. Стигна се после до тайбрек, в който американецът поведе с 6:4 точки и спечели първия си мачбол.