Андреев със загуба в Белгия

Андреев със загуба в Белгия

Родният тенисист отпадна на осминафинал

Родният тенисист Адриан Андреев загуби осминафинала на турнира в Отини-Лувен-Ла Ньов (Белгия) от англичанина Ян Чоински с 6:7 (6), 1:6. Андреев бе преодолял квалификациите на турнира от сериите "Чалънджър" на твърда настилка, а в първия кръг елиминира французина Бенжамен Бонзи.

Днес обаче той загуби след близо час и 40 минути игра. В първия сет Андреев успя да направи пробив, с който поведе с 4:3, а след това го затвърди и се откъсна с 5:4. Родният състезател сервираше за първата част, но допусна Чоински да направи брейк и да го изравни. Андреев имаше и сетбол при 6:5 в тайбрека, който пропусна, а съперникът му реализира три поредни точки и затвори частта.

Във втория сет британецът поведе с 4:0 с два пробива, а след това спокойно затвори мача при 6:1.

За класирането си за втория кръг в Отини-Лувен-Ла Ньов Андреев взе осем точки за световната ранглиста.

Рууд елиминира бивш финалист в турнира след здрава битка на АО

Норвежецът се класира за осминафиналите в Мелбърн

Иван Иванов е на финал в Манакор

Родният тенисист срази и Джак Лодж

Мадисън Кийс продължава напред в Австралия

След победа над Каролина Плишкова

СРАМ НА Australian Open: Прекъснаха мачовете заради проблеми на Яник Синер (ВИДЕО)

Италианецът крампира сериозно в 40-градусовата жега в Мелбърн

Победителка от Големия шлем отстрани Каратанчева в САЩ

Националката на България за „Били Джийн Кинг Къп“ Лиа Каратанчева отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей в Уестън (САЩ) с награден фонд от 30 хиляди долара.

Елизара Янева отпадна в Полша

Елизара Янева отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Лешно (Полша). Българката загуби с 3:6, 6:4, 0:6 срещу осмата в схемата Катинка фон Дайхман.