Арина Сабаленка е втората финалистка на "Аустрелиън Оупън"

Арина Сабаленка е втората финалистка на "Аустрелиън Оупън"

Тя ще спори за титлата с Елена Рибакина

Поставената под номер 5 в схемата Арина Сабаленка от Беларус се класира за финала при жените на Откритото първенство на Австралия по тенис.

24-годишната Сабаленка победи полякинята Магда Линете със 7:6(1), 6:2 за 93 минути и за първи път в кариерата си достигна до финала на турнира, след като в последните три издания отпадна в третия кръг.

Беларускинята има до момента три полуфинала в Големия шлем ("Уимбълдън" 2021 и Откритото първенство на САЩ 2021 и 2022), но сега за първи път стигна до спора за титлата.

В началото на първия сет двете си размениха по един пробив, но в тайбрека Сабаленка поведе с 6:0 и след 7:1 спечели сета.

 

Във втората част тя две подаването на съперничката си два пъти и взе аванс от 5:1. В седмия гейм петата поставена пропиля три мачбола, но в осмия затвори мача при четвъртата си възможност.

"Наистина съм много щастлива, че успях да стигна до този резултат, защото срещу мен имаше съперничка, която игра невероятен тенис през тези две седмици. Благодаря на всички за подкрепата. Не стартирах по най-добрия начин, загубих подаването си, но трябваше да запазя самообладание. Знаех, че имам възможност да обърна сета", каза Сабаленка в интервюто си на корта.

Тя има титла от Откритото първенство на Австралия на двойки жени заедно с Елизе Мертенс (Белгия) през 2021 година.

"Да бъдеш на финал на двойки и на сингъл не е едно и също. Но този опит със сигурност ще ми помогне. Рибакина е невероятна тенисистка, играе страхотно, вече има една титла от Шлема, което ще й бъде от голяма полза. Ще бъде голяма битка", добави Сабаленка.

Жалко: Григор Димитров пропусна 3 мачбола и отпадна в Мадрид (ВИДЕО)

Българинът отстъпи след обрат пред канадеца Габриел Диало

Гергана Топалова се класира за втория кръг на турнира в Бока Рейтън (САЩ)

Тя надделя над Даша Иванова

Джак Дрейпър изненада лошо Томи Пол и е на 1/4-финал в Мадрид (WIDEO)

Той даде само четири гейма на противника си

Швьонтек загуби сет на нула, но обърна Кийс и е на 1/2-финал в Мадрид (ВИДЕО)

В спор за финала полякинята ще срещне Коко Гоф

Яник Синер разкри, че е обмислял отказване от тениса

„Понякога всичко върви добре, друг път съм в дупка, но съм много щастлив да се върна“

Беатрис Спасова се класира за втория кръг в Казахстан

Българката Беатрис Спасова за втория кръг на турнира по тенис на клей в  с награден фонд 15 хиляди долара.

Ясно е кога Гришо излиза на осминафинал в Мадрид

Двубоят между Димитров и Диало е четвърти в програмата

Медведев и Рууд се класираха за четвъртфиналите на турнира в Мадрид

На четвъртфиналите руският тенисист ще играе срещу Каспер Рууд

„Щастлив губещ“ е следващият съперник на Григор в Мадрид

Световният №78 за пръв път на осминафинал от турнир на ниво Мастърс 1000