Бъдещето е сега: 18-годишен талант изхвърли световния №20 в Маями (ВИДЕО)

Бъдещето е сега: 18-годишен талант изхвърли световния №20 в Маями (ВИДЕО)

Бразилският тийнейджър не спира да изумява с тениса си

Невероятната приказка на 18-годишния талант в световния тенис Жоао Фонсека продължава да завладява кортовете на най-високото равнище, след като тийнейджърът се класира за третия кръг на “Мастърс 1000” турнира в Маями. Бразилецът имаше трудната задача да се изправи срещу 19-ия поставен в схемата Уго Юмбер, от чийто ранкинг изобщо не изглеждаше респектиран, за да демонстрира върхов тенис по пътя към победата в последователни сетове - 6:4 6:3.

С това си представяне, подкрепено от едва четири загубени точки на сервис в хода на мача, Фонсека взе пореден елитен скалп за сезона и си гарантира сблъсък срещу един измежду Юнчаокете Бу и световния номер 11 Алекс де Минор в следващата фаза на надпреварата. Младият талант, намиращ се към момента на 60-ата позицията в АТР ранглистата, продължава с всяка своя поява на корта да показва все по-голямо израстване в играта си, напомняйки на първите години на Карлос Алкарас, предвид изключително бележития си атакуващ стил, както и фамозен форхенд.

Димитър Кузманов отпадна във втория кръг на "Чалънджър" в Германия

18-годишен спря българина

Григор се завръща в игра

Родният тенисист се готви за Мастърса в Париж

Рубльов приключи участието си във Виена още в първия кръг, чупи ракети

Руснакът отпадна от Камерън Нори

Яник Синер започна с победа във Виена

Италианецът Яник Синер се класира за втория кръг на турнира по тенис АТП 500 във Виена след експресна победа срещу германеца Даниел Алтмайер

Рууд, Вавринка и Оже-Алиасим с победи в Базел

Един от фаворитите напусна турнира още на старта

И Росица Денчева с победа в Италия

Двете продължават във втори кръг в Санта Маргерита ди Пула

Eurojust: Уредените тенис мачове са се координирали от България

Френските, българските, испанските и румънските власти разбиха престъпна група, която е уреждала тенис мачове в цяла Европа, съобщиха от Eurojust

Елизара Янева бие в Италия

Елизара Янева стартира с победа на сингъл на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 30 хиляди долара. 

Жалко! Василев изпусна два мачбола и падна на юношеския Мастърс

Александър Василев започна участието си на финалния Мастърс за юноши в китайския град Чънду с драматична загуба.