Българин с две титли в Кения

Българин с две титли в Кения

Симон-Антони Иванов с две купи от ITF турнир

На завършилия ITF турнир на Източна Африка до 18 години в Кения, 15 годишният Симон-Антони Иванов се окичи с две титли – шампион в турнира по двойки и призово трето място в сингъл турнира. Той бе единственият състезател при юношите, който завоюва две призови места.

В схемата на сингъл, Симон-Антони започна от квалификациите, постигайки пет поредни победи, преди да се изправи срещу първия поставен - сънародника на Кевин Андерсън - Жошуа Хоуард Трип от Южна Африка.

В един много динамичен и оспорван двубой, в който победата би прилягала на всеки един от двамата тенисисти, по-големият и по-здрав физически състезател от Африка успя да спечели мача а в последствие и турнира на сингъл.

Още по-убедително бе представянето на Симон-Антони на двойки, където в тандем с Вениамин Нив постигнаха пет поредни победи и спечелиха турнира, а с това и призовите места. На финала те надделяха в много оспорван двубой, измъквайки победата в шампионски тайбрек над Индийската двойка Пател / Ванемреди.

Голям удар за организаторите на US Open! Синер се оттегли от турнира за смесени двойки

Италианецът трябваше да си партнира с Катержина Синякова

Иван Иванов загуби от опитния словак Алекс Молчан в първия кръг на турнира в София

Нашето момче отстъпи в два сета

Милев и Нестеров отпаднаха на двойки на тенис турнира в София

Родното дуо отстъпи на Мат Херманс и Тиаго Перейра в два сета

Комплексът-шедьовър в Куинс, който всяка година приема US Open

Всичко интересно за най-големия тенис комплекс в света

Виктория Томова се завърна в топ 100 на световната ранглиста

Първата ракета на България Виктория Томова се завърна в топ 100  световната ранглиста на сингъл на Женската тенис асоциация (УТА).

Швьонтек спечели титлата на тенис турнира в Синсинати

Ига Швьонтек спечели турнира по тенис на твърда настилка УТА 1000 в Синсинати (САЩ) с награден фонд 5,15 милиона долара.

Карлос Алкарас с триумф в Синсинати, Синер издържа 23 минути (ВИДЕО)

Испанецът с шеста титла през сезона

Донски с победа в София

Българско дерби във втория кръг

Григор Димитров падна с 4 места в световната ранглиста

Гришо с най-слабото си класиране от юни 2023 година, нов водач в класацията на двойки