България отстъпи на Казахстан за Купа "Дейвис"

България загуби с 1:3 победи от Казахстан в среща от Световна група I на турнира за Купа "Дейвис". Така националите ще играят мач за оставане в тази група, а на Казахстан предстои плейоф за място в Световната група.

В четвъртия двубой на сингъл Димитър Кузманов загуби от №29 в световната ранглиста Александър Бублик с 4:6, 6:7(4). Срещата продължи 1 час и 40 минути.

Мико изигра силен мач и се бори до края, но не успя да се противопостави на силните начални удари на Бублик. В първия сет Кузманов допусна пробив още на старта, но успя да го върне и да изравни 4:4. В деветия гейм казахстанецът отново взе подаването на българина и при свой сервис затвори частта.

Вторият сет беше много интересен и оспорван, а двамата си размениха по два пробива. Бублик поведе с 2:0 и 4:2, но Кузманов изравняваше 2:2 и 4:4. В 12-ия гейм Мико имаше три шанса сетбола при сервис на Бублик, но не успя. В тайбрека тенисистът от Казахстан взе аванс от 5:2 и след 7:4 стигна до крайния успех в мача и в цялата среща.

По-рано на двойки Александър Донски и Александър Лазаров постигнаха страхотна победа над Александър Бублик и Александър Недовесов с 6:3, 6:3.

В събота Кузманов загуби от Скатов с 6:3, 4:6, 3:6, а дебютантът Янаки Милев отстъпи на Александър Бублик с 4:6, 1:6.