България ще спечели титла на смесени двойки на европейското по тенис за ветерани

България ще спечели титла на смесени двойки на европейското по тенис за ветерани

Янакиев/Стоянов на финал на двойки

Янаки Янакиев и Анатоли Стоянов се класираха за финала на мъжките двойки в група 35+ на Европейското първенство по тенис за ветерани, което продължава до четвъртък на кортовете на Българския национален тенис център "Карлсберг" и СК "Дема" в София.

В полуфинален мач двамата разгромиха Фойчик (Полша) и Мелечиу (Румъния) с 6/0 6/3. За съжаление финалът в надпреварата няма да е изцяло български, след като в другия полуфинал Иво Братанов и Александър Илиев отстъпиха пред поставените под №1 германци Долбеа и Мюлер с 3/6 2/6.

При мъжките двойки 45+ Теодор Бачев и Явор Йосифов стартираха с убедителна победа над шведите Хедман и Олсон с 6/1 6/4 и утре ще играят срещу испанците Баильо-Корал и Гранеро за място във финала. Утре за място във финала на двойки, но в групата 55+, ще се борят Иван Запрянов и Георги Тодоров, които обаче имат много тежка задача срещу водачите в схемата Раймакерс (Холандия) и Ридерер (Австрия). Шанс за класиране за финала на двойки има и Иван Филев, който е в тандем с руснака Анатоли Минкевич в група 60+.

България ще има шампиони на смесени двойки 35+, след като Биляна Павлова и Слави Делчев се класираха за финала след две убедителни победи в предварителната си група - над Шваб- Зелинка (Австрия) и Чечи (Италия) с 6/3 3/0 и отказ и над Седон-Браун (Белгия) и Николай Илиев с 6/0 6/1. В другата предварителна група за първото място утре ще спорят Любомира Бачева и Теодор Бачев срещу Цветелина Николова и финландеца Алек Архо-Хаврен.

Първият шампион поединично на Европейското първенство по тенис за ветерани в София стана шведът Ролф Вестман във възрастова група мъже 75+. Той спечели и трите си срещи без загубен сет. На второ място остана чехът Ладислав Висоцки, а с бронз е полякът Александър Денка.
Утре ще бъдат определени шампионите в още девет възрастови групи поединично, а в една от тях финалът е изцяло български. При жените 35+ Цветелина Николова и бившата националка за "Фед Къп" Биляна Павлова не само нямат загубен сет от началото на първенството, но и двете са загубили по по-малко от пет гейма. Двубоят между тях е не преди 13.00 ч. на корт №6 в Българския национален тенис център "Карлсберг".

Утре ще станат ясни и шампионите в две групи при мъжките двойки и четири на смесени двойки.

Мачът на Янакиев и Стоянов за титлата в категория 35+ е не преди 14.00 на централния корт на БНТЦ. Сред другите очаквани с голям интерес срещи е полуфиналният двубой на Ивайло Трайков срещу водача в схемата Даниел Долбеа при мъжете 35+ поединично.
Вицешампионът в Синсинати се класира за 1/8-финалите

Американецът преодоля първия си сериозен тест

Донски допусна обрат на старта в София

Българинът загуби в първия кръг на Чаланджъра

Преди три години бях на ръба на смъртта. Сега правя това, което обичам

Историята за трудностите на Дамир Джумхур в тениса

Маздрашки и Марков преодоляха квалификациите в София

Анас Маздрашки и Виктор Марков преодоляха квалификациите на турнира по тенис от категория АТП Чалънджър 50 в София с награден фонд 54 хиляди евро.

Федерер се завръща на корта

Ще играе демонстративно на двойки на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай

Иван Иванов излиза на корта в София във вторник

Шампионът на Уимбълдън при юношите - Иван Иванов, ще бъде един от най-интересните участници на турнира от категория ATP Challenger 50 с награден фонд 54 хил. евро.

Александър Василев загуби титлата на сингъл в София

Александър Василев загуби на финала на сингъл на турнира за мъже "K&D Cup 2025" в София с награден фонд 15 хиляди долара. Надпреварата се провежда на базата на ТК "Диана".

Синер мачка в Синсинати

Защитаващият титлата си Яник Синер се класира за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Мастърс" 1000 в Синсинати с награден фонд 9.193 милиона долара.

Сабаленка бие в Синсинати

Лидерката в световната ранглиста Арина Сабаленка (Беларус) стартира с победата защитата на титлата си на турнира по тенис на твърди кортове в Синсинати (САЩ) от сериите УТА 1000 с награден фонд 5 152 599 долара.