Българска победа на Аустрелиън Оупън

Българска победа на Аустрелиън Оупън

Александър Василев бие при юношите

Александър Василев се класира за втория кръг на сингъл при юношите на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Поставеният под №16 българин направи обрат и победи с 4:6, 6:2, 6:4 Том Зикенбергер (Германия). Срещата продължи 2 часа и 5 минути.

Василев имаше преднина от 4:2 в първия сет, но загуби четири поредни гейма, а с това и сета с 4:6. Българинът спечели четири поредни гейма от 2:2 до 6:2 във втората част и изравни резултата в сетовете. В третата решителна част Василев спечели три поредни гейма от 3:4 до 6:4 и триумфира с победата.

Във втория кръг Василев ще играе срещу Зангар Нурланули (Казахстан). Елизара Янева и Росица Денчева ще започнат утре участието си на сингъл при девойките. Поставената под №8 Янева ще играе на старта срещу квалификантката Марго Фантала (Франция). Поставената под №10 Денчева ще играе срещу участващата с „уайлд кард" представителка на домакините Талия Кокинис.

Мира Андреева триумфира с титлата на Ролан Гарос (ВИДЕО)

19-годишната рускиня с дебютен “мейджър” трофей

Донски с дебютен Чалънджър финал на сингъл (ВИДЕО)

Българинът надви представител на домакините

Янаки Милев ще играе на полуфиналите на сингъл на турнир по тенис в Словения

Националът на България за Купа „Дейвис" Янаки Милев се класира за полуфиналите на сингъл на турнир по тенис на клей в Любляна (Словения) с награден фонд 15 хиляди долара

Вирус спря Арналди за финала на Ролан Гарос

Заради стомашен вирус италианецът Матео Арналди се оттегли от полуфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис при мъжете, съобщиха организаторите на турнира от Големия шлем. 

Зверев съкруши мечтата на Меншик и е финалист на Ролан Гарос (ВИДЕО)

Германецът докосва първата си “мейджър” титла

Йоана Константинова с поражение на четвъртфинал в Турция

Българката загуби в решителен супертайбрек