Български тенис победи в Анталия

Български тенис победи в Анталия

Вижте подробности

Янаки Милев и Антъни Генов се класираха за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 3 в схемата 3 Милев, който спечели титлата на друг турнир в Анталия през миналата седмица, победи квалификанта Динко Динев с 6:0, 3:6, 6:1 за 1:38 час.

Антъни Генов надделя над италианеца Федерико Кампана със 7:5, 6:3 за 2:03 часа.

По-късно днес предстоят три мача на двойки с българско участие. Генов и Феликс Коруин (САЩ), втори поставени излизат срещу участващите с "уайлд кард" Стефан Адриан Андрееску/Йоан Александри Теглас (Румъния), Адриано Дженев и Янаки Милев ще срещнат италианците Омар Бригида/Джузепе Треска, а Динки Динев и Матиас Уйвари (Австрия) ще играят срещу макс Алкала Гури (Испания)/Оскар Хосе Гутиерес (Бразилия).  

Сабаленка с титлата в Маями (ВИДЕО)

Защитаващата титлата си Арина Сабаленка (Беларус) отново триумфира на турнира по тенис на твърди кортове от сериите УТА 1000 В Маями (САЩ) при жените.

Каратанчева бие в Богота

Лиа Каратанчева се класира за втория кръг на квалификациите на турнира по тенис на клей от сериите УТА 250 в Богота (Колумбия) с награден фонд 283 347 долара.

Виктория Томова започна с победа в Чарлстън

Първата ракета на България Виктория Томова стартира с победа в квалификациите на турнира по тенис УТА 500 на клей в Чарлстън (САЩ)

Фантастичен Иван Иванов е на финал в Испания

Българският талант срази Павел Лагутин

Сабаленка гони “Sunshine Double” срещу любимката на Америка

Това ще бъде 44-и финал в кариерата на беларускинята и 15-и на ниво WTA 1000

Антъни Генов и Александър Василев със загуби на четвъртфиналите в Сплит

С това българското участие в хърватския град приключи