Баутиста Агут доближи Испания до мечтания триумф

Във втората среща суперзвездата на иберийците Рафаел Надал може да “узакони” титлата на испанците

Роберто Баутиста Агут донесе ценна преднина на домакина Испания във финала на “Купа Дейвис” с Канада в комплекса “Каха Магика” в Мадрид. Баутиста Агут, чийто баща почина по време на Финалите на Davis Cup, надигра младия канадски талант Феликс Оже-Алясим в първия мач на сингъл от сблъсъка за трофея.

Баутиста Агут надви тийнейджъра със 7:6 (3), 6:3 и откри пътя към триумфа пред Испания. Във втората среща суперзвездата на иберийците Рафаел Надал може да “узакони” титлата на испанците, ако победи младока Денис Шаповалов.

Във втората част Баутиста Агут направи ранен пробив и поведе с 3:0. Оже-Алясим върна брейка и съкрати изоставането си в резултата на 2:3, но в шестия гейм далеч по-опитният испанец отново проби и малко след това поведе с 5:2. С немалко усилия Оже-Алясим измъкна следващия гейм за 3:5, но това бе всичко, което успя да стори. Баутиста Агут сложи точка на спора с гейм на нула и Испания вече изглежда много близо до крайния успех.