Бен Шелтън завоюва първа титлата в кариерата си

Американецът триумф на турнира по тенис в Токио

Американецът Бен Шелтън спечели титлата на турнира по тенис за мъже на твърди кортове в Токио (Япония) от сериите АТП 500 с награден фонд 2 022 700 долара.

21-годишният Шелтън, който е полуфиналист от Откритото първенство на САЩ тази година, победи на финала Аслан Карацев (Русия) със 7:5, 6:1 за 83 минути. Така той завоюва първи трофей в първия финал в кариерата си на турнир от АТП.

Американецът направи пробив в 11-ия гейм по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част той доминираше изцяло, даде само един гейм на съперника си и без проблеми затвори мача.

Шелтън, който в момента е 19-и в световната ранглиста, ще се придвижи още по-напред в новата класация в понеделник.

Карацев достигна до петия си финал от АТП, но не успя да завоюва четвърта титла в кариерата си.