Бердих свали Григор Димитров от трона в Стокхолм (ВИДЕО)

Бердих свали Григор Димитров от трона в Стокхолм (ВИДЕО)

Българинът отстъпи след 7:5, 4:6, 4:6 след 2 часа и половина игра

Григор Димитров не успя да защити титлата си от миналата година на турнира в Стокхолм. Българският тенисист бе детрониран от седмия в света Томаш Бердих след 7:5, 4:6, 4:6 след 2 часа и половина игра на корта в шведската столица. 

 

Така чехът си върна трофея, който завоюва в шведската столица през 2012 г. Двубоят бе от изключително значение и за двамата тенисисти, които преследват класиране за заключителния турнир на АТР в Лондон.

 

Бердих, който бе сочен от букмейкърите за фаворит в срещата, направи пробив в седмия гейм, който Гришо успя да върне в последния възможен момент - когато чехът водеше с 5-4 и подаваше за спечелване на сета.

 

Последва гейм на нула за Григор и нов негов пробив, благодарение на който не се стигна до тайбрек и първата ни ракета поведе в сетовете. Вторият започна с пробив на Бердих и затвърждаването му.

 

Григор не допусна повече грешки на свой сервис, но не успя и да върне пробива и загуби частта. В решителния трети сет Димитров отново подава пръв и пак бе пробит рано-рано. Ситуацията от втората част се повтори, хасковлията отново не успя да направи обрат и напусна корта победен.

 

„Благодаря на Бердих. Ти си страхотен, всеки път играем в три сета. Никога не е лесно да загубиш финален мач, но няма да оставя на разочарованието. Тук (Стокхолм) се чувствам като у дома. Дано доготина спечеля турнира”, каза след двубоя Гришо. 

Гергана Топалова на четвъртфинал в САЩ

Има и мач на двойки за същата фаза

Каспер Рууд най-накрая победи Медведев

Норвежецът Каспер Рууд е на полуфиналите в Мадрид, след като за първи път в кариерата си победи Даниил Медведев

Денислава Глушкова загуби в Италия, Беатрис Спасова претърпя поражение в Казахстан

И двете приключиха участието си в турнирите

Каратанчева на четвъртфинал на двойки в Мексико

Националката на България за "Били Джийн Кинг къп" Лиа Катаранчева се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира на клей кортове в Бонита Спринг (САЩ) с награден фонд 100 хиляди долара. 

Музети на четвърфинал в Мадрид, влезе в топ 10

Италианецът Лоренцо Музети продължава с прекрасното си представяне от началото на сезона, след като се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" 1000 в Мадрид.

Сабаленка и Свитолина на полуфинал в Мадрид

Световната номер 1 Арина Сабаленка от Беларус и украинката Елина Свитолина се класираха за полуфинала на тенис турнира в Мадрид, като ще играят помежду си за място на финала.

Жалко: Григор Димитров пропусна 3 мачбола и отпадна в Мадрид (ВИДЕО)

Българинът отстъпи след обрат пред канадеца Габриел Диало

Гергана Топалова се класира за втория кръг на турнира в Бока Рейтън (САЩ)

Тя надделя над Даша Иванова

Джак Дрейпър изненада лошо Томи Пол и е на 1/4-финал в Мадрид (WIDEO)

Той даде само четири гейма на противника си