Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Най-добрият български тенисист Григор Димитров остава на 44-то място в обновената седмица класация на световната ранглиста.

Димитров, който вече се готви за новия сезон, е с актив от 1180 точки. Втор след него от българите е Димитър Кузманов с 208 точки. Пловдивчанинът печели една позиция спрямо предходната седмица и достига 264-то място.

Най-голям прогрес от българските тенисисти в топ 1000 регистрира Анас Маздрашки. 19-годишният Маздрашки се изкачва с 11 места и вече е на рекордното в кариерата си 895-о място с 24 точки.

Начело в ранглистата остава испанецът Карлос Алкарас с 12 050 точки, като той ще посрещне и новата година като номер 1. Втори с 11 500 точки е италианецът Яник Синер, а на трето място с 5160 точки е германецът Александър Зверев.

Циципас падна от 87-ия в света

Двукратният финалист от Големия шлем и 33-ти в света Стефанос Циципас приключи участието си на турнира ATП-250 в Аделаида, Австралия.

Димитър Кузманов потегли с победа в Глазгоу

Втората ракета на България ще участва и на двойки

Съпрузи ще бъдат съдии на стол на двубоя България - Белгия за Купа „Дейвис“

Кели Раск (Великобритания) и Кристиан Раск (Дания), които са семейство в живота, ще бъдат съдии на стол на срещата от Световната група на Купа „Дейвис" между националните отбори на България и Белгия.

Григор Димитров се изкачи с две места в света

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се изкачи с две места в световната ранглиста.

Томова запази позиции в световната ранглиста

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова запази позиции в световната ранглиста на Женската тенис асоциация (УТА).

Томова oбърна американка в пресявката за Australian Open

Първата ракета на България при жените Виктория Томова стартира с победа в квалификациите за Откритото първенство на Австралия по тенис.