Бразилия размаза Русия в плейофите за световната група на купа "Дейвис"

Бразилия размаза Русия в плейофите за световната група на купа "Дейвис"

За първи път руснаците ще играят в първа група, а не в елита

Отборите на Германия, Казахстан, Израел, Белгия, Италия, Швейцария, Канада и Бразилия ще играят през следващата година в световната група на купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже. Изненадата в плейофите поднесе Бразилия, след като спечели с 5:0 срещу Русия. Руснаците, които са шампиони в турнира през 2002 и 2006 година, за пръв път в историята си ще играят в първа група на зона Европа/Африка. 

В другите срещи от плейофите Германия победи Австралия с 3:2, Казахстан се наложи над Узбекистан с 3:1, Израел спечели срещу Япония с 3:2, Белгия разгроми Швеция с 5:0, Канада победи Южна Африка с 4:1, Италия се наложи над Чили с 4:1, а с Роджър Федерер в състава си Швейцария спечели с 3:2 срещу Холандия. 

Испания и Чехия ще спорят за титлата. На полуфиналите защитаващият титлата си тим на Испания, без контузения Рафаел Надал, победи с 3:1 САЩ, а Чехия се наложи с 3:2 над Аржентина. Финалът за купа "Дейвис" ще се проведе от 16 до 18 ноември. 

Арина Сабаленка започва защитата на титлата си на US Open срещу швейцарката Ребека Масарова

Жребият за турнира при жените бе изтеглен днес

Жребият за US Open бе изтеглен! Алкарас и Джокович с коварни противници на старта

Шампионът от миналото издание Яник Синер ще започне срещу Вит Коприва

Ник Кирьос се отказа от US Open

Ник Кирьос се оттегли от участие в Откритото първенство по тенис на САЩ, съобщават световните агенции в четвъртък.

Кей Нишикори отпадна за US Open

Финалистът от сезон 2014 Кей Нишикори обяви, че няма да вземе участие на последния за сезона турнир от Големия шлем US Open. Надпреварата в Ню Йорк започва в понеделник.

Донски отпадна и на двойки в София

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски отпадна на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис от сериите "Чалънджър 75" в София с награден фонд 91250 евро, който се провежда на червените кортове на базата на Българския национален WINBET тенис център в Борисовата градина.

 Антъни Генов е четвъртфиналист на двойки

23-годишният българин със силно участие в Гърция

 Александър Донски и Александър Василев със загуби в София

Надпреварата се провежда на базата на Български национален WINBET тенис център

Пореден провал: Циципас допусна тежка загуба

Гъркът не спира да достига нови “нива” в пропадането си

Най-очакваната двойка на US Open загуби в първи кръг

Карлос Алкарас и Ема Радукану с поражение срещу топ поставените