Британец триумфира на турнира по тенис в Индиън Уелс

Британец триумфира на турнира по тенис в Индиън Уелс

Джак Дрейпър надигра във финала 12-ия в схемата Холгер Руне

Британецът Джак Дрейпър спечели титлата на турнира по тенис за мъже от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс, САЩ.

13-ият поставен Дрейпър надигра във финала 12-ия в схемата Холгер Руне (Дания) с 6:2, 6:2 за 70 минути и си гарантира място в топ 10 на световната ранглиста за първи път в кариерата си.

Джак Дрейпър страдаше от продължителен проблем с бедрото през годината, но изглеждаше добре, докато покриваш с лекота корта, записвайки 21 печеливши удара, за да завърши една превъзходна седмица в калифорнийската пустиня. Играейки на четвъртия си финал от сериите "Мастърс", Руне имаше предимството на опита, но така и не успя да намери своя ритъм, като направи само седем печеливши удара и цели 18 непредизвикани грешки.

"Загубих в първия кръг тук миналата година, така че не успях да изживея много от турнира", заяви Дрейпър, цитиран от агенция "Ройтерс" след двубоя и добави: "Бих казал, че сега това е един от любимите ми турнири."

За него това бе първи финал на подобно ниво. Той пречупи опонента си със 7 аса в първия сет, за да осъществи два пробива в началото и да поведе с 4:0, след което приключи частта при 6:2. Вторият сет също започна с ранен пробив за Джак Дрейпър, който взе аванс от 3:1 и впоследствие - 5:2 преди да приключи срещата при 6:2.

Холгер Руне не търсеше оправдания за представянето си, казвайки в интервюто на корта: "Никога не е приятно да не можеш да направиш още една крачка, но това е животът понякога.“

Пътят на Дрейпър към финала не бе никак лесен, след като той трябваше да победи шампиона от 2022 година Тейлър Фриц, а след това и защитаващия титлата си Карлос Алкарас.

Той стана първият британец, който печели титлата след Камерън Нори през 2021 година.

"Положих много работа и съм толкова благодарен, че съм тук - със здраво тяло и страхотно чувство в ума си. Изглежда, като че ли всичко се събира на голямата сцена и не мога да го опиша с думи", коментира пред Sky Sports Дрейпър, който загуби на финала в Доха през миналия месец.

Снимка: БГНЕС

Полша е последният полуфиналист на "Юнайтед Къп"

След победа над Австралия с 2:1 в Сидни

Страхотен Иван Иванов на полуфинал в Манакор

17-годишният българин елиминира третия в схемата Йосип Шимунджа

Янаки Милев на финал

Българският тенисист ще спори за титлата в Анталия

Синер срещу Алкарас в мултимилионен мач

Световните номер едно и две в мъжкия тенис - Карлос Алкарас и Яник Синер, ще се срещнат помежду си на деномнстративен мач в корейския град Инчон тази събота, пише вестник "Екип".

Вавринка се завръща в Големия шлем

Бившият шампион Стан Вавринка, както и австралийците Джордан Томпсън и Крис О’Конъл, получиха уайлд кард за участие в основната схема на Australian Open.

Григор пак отказа на България

Най-добрият български тенисист Григор Димитров е получил покана да участва в двубоя на България срещу Белгия от Световната група на Купа „Дейвис“, но е отклонил предложението.