Бьорн Борг помага в академията на Гришо

Бьорн Борг помага в академията на Гришо

Легенда в тениса отскоро помага в шведската академия, където вече тренира и българската звезда Григор Димитров

Легенда в тениса отскоро помага в шведската академия, където вече тренира и българската звезда Григор Димитров.
 
Бьорн Борг е бивш номер 1 в световната ранглиста и носител на 11 титли от "Големият шлем". Той спечели 5 пъти поред "Уимбълдън", а останалите са от откритото на Франция "Ролан Гарос". 56-годишният ексшампион е получил поканата лично от Магнус Норман, Никлас Култи и Микаел Тилстрьом. Тези трима бивши шведски звезди ръководят академията Good to Great в Стокхолм.
 
"Свързан съм с този проект още от самото начало. Харесвам начина, по който се работи там. По тази причина не се колебах изобщо, когато ми се обадиха с предложението да стана консултант. Важното е да обединим усилията си и да намерим нови таланти, за да върнем Швеция на световната карта в тениса", сподели Борг.
 
Сред задачите пред Култи и компания е да се намери терен, на който академията да построи собствен тренировъчен комплекс. В момента се водят преговори с общинските власти в Стокхолм.
 
Григор Димитров се подготвя в Good to Great с Тилстрьом. В края на този месец двамата ще пътуват за Австралия, където първата ракета на България ще започне сезона на турнира в Бризбейн. Талантът от Хасково все още е смятан за един от младите, от които може да се очаква да направят пробив в големия тенис догодина.
 
Допреди месец и половина Григор бе в академията на Патрик Муратоглу край Париж, а французинът му бе личен треньор. Специалистът ще продължи да работи само с тъмнокожата американска суперзвезда Серена Уилямс, с която май са гаджета. 
 Александър Донски и Александър Василев със загуби в София

Надпреварата се провежда на базата на Български национален WINBET тенис център

Пореден провал: Циципас допусна тежка загуба

Гъркът не спира да достига нови “нива” в пропадането си

Най-очакваната двойка на US Open загуби в първи кръг

Карлос Алкарас и Ема Радукану с поражение срещу топ поставените

Джокович отпадна на смесените двойки в Ню Йорк

Сръбският тандем загуби още на старта на US Open

Вики Томова успя да се справи с първия кръг на квалификацията на US Open

Българката победи Ирене Ескориуела с лекота

Александър Донски продължава напред при двойките на 1/4-финалите на турнира в София

Българинът записа успех

Голям удар за организаторите на US Open! Синер се оттегли от турнира за смесени двойки

Италианецът трябваше да си партнира с Катержина Синякова

Иван Иванов загуби от опитния словак Алекс Молчан в първия кръг на турнира в София

Нашето момче отстъпи в два сета

Милев и Нестеров отпаднаха на двойки на тенис турнира в София

Родното дуо отстъпи на Мат Херманс и Тиаго Перейра в два сета