ЧУДЕСНО! Григор изведе Европа до първа победа на "Лейвър Къп"(ВИДЕО)

Димитров демонстрира отличен тенис и даде сам пет гейма на Франсис Тиафо

Григор Димитров спечели първа точка за  отбора на Европа срещу сборен състав на Света в тазгодишното издание на "Лейвър Къп". Българинът победи Франсис Тиафо с 6:1, 6:4.

Бойкотиращият България тенисист сервираше качествено, бе постоянен и доминираше от началото до края. През цялото време Гришо беше подкрепян бурно и от своите съотборници, сред които са и легендите Роджър Федерер и Новак Джокович.

Срещата в "Юнайтед Сентър" в Чикаго продължи само 66 минути, но предложи доста атрактивни моменти.

Мачът започна отлично за Димитров, който направи ранен пробив и поведе с 3:0 гейма. Малко по-късно българинът реализира втори пробив и така спечели първата част за едва 26 минути.

Доста по-равностойна бе втората част на мача. В нея 20-годишният Тиафо показа доста по-добра игра, но в решителния момент, при 4:4 гейма, американецът загуби подаването си и след това Димитров нямаше никакви проблеми да затвори мача на свой сервис.