Циципас го загази след превишена скорост в Гърция

Циципас го загази след превишена скорост в Гърция
Източник: БГНЕС

Гръцката тенис звезда Стефанос Циципас преминава през един от най-тежките периоди в живота си

След професионалните затруднения и раздялата с половинката си, сега той се забърка и в сериозни неприятности на пътя.

Циципас попадна в полицейските сводки по неприятен повод. Той стана един от първите хора в Гърция, получили дигитална глоба чрез държавния портал gov.gr.

Новите „умни камери“, инсталирани по пътищата в Гърция, са заснели тенисиста да шофира луксозния си спортен автомобил със скорост от 210 км/ч по магистрала, надвишавайки сериозно ограниченията.

Вследствие на нарушението, санкциите за Циципас са доста строги. Освен че трябва да плати глоба в размер на 2000 евро, тенисистът остава без книжка за срок от една година.

В Гърция отскоро функционира нова система за контрол на пътя. Целта на властите е драстично намаляване на катастрофите и повишаване на безопасността, а нарушителите получават известия директно в личните си дигитални профили.

За Стефанос Циципас това е поредният удар в личен и професионален план. Тенисистът, който в момента се бори да се върне в елита на световния тенис, пропусна турнира в Атина, свлече се надолу в ранглистата на ATP и страда от чести контузии. Всичко това се случва на фона на скорошната му раздяла с испанската тенисистка Паула Бадоса.

Кратанчева падна в Анталия

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Лиа Каратанчева допусна поражение във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 30 хиляди долара. 

Лейтън Хюит се завърна на корта в тандем с 16-годишния си син

Носителят на два трофея от Големия шлем Лейтън Хюит се завърна в професионалния тенис почти десет години след оттеглянето си, за да играе на двойки със сина си на на турнир в Ню Саут Уелс. 

Италия нямаше проблеми с Австрия за 1/2-финал на Купа “Дейвис”

Липсата на Яник Синер и Лоренцо Музети не оказа влияние

Александър Донски отпадна на двойки в Италия

Българинът утре излиза за 1/8-финала си на сингъл

Алкарас говори за контузията си

Карлос Алкарас заяви, че не се тревожи за травмата в дясното си подколянно сухожилие, въпреки че именно тя го принуди да се оттегли от отбора на Испания за финалите на Купа „Дейвис“ и отслаби значително шансовете на тима за трофея.

Федерер в залата на славата

Роджър Федерер ще бъде въведен в залата на славата на тениса на церемония, насрочена за август 2026 година в Нюпорт, Роуд Айлънд, съобщиха организаторите на събитието.

Тенисът вярва във формата на купа "Дейвис"

Международната федерация по тенис вярва, че настоящият формат за Купа „Дейвис“ има силна подкрепа, въпреки нарастващите призиви от топ звезди събитието да се върне напълно към корените си, заяви пред Ройтерс новият главен изпълнителен директор Рос Хъчинс.

Каратанчева бие в Анталия

Националките на България за "Били Джийн Кинг Къп" Лиа Каратанчева и Изабелла Шиникова записаха съответно победа и загуба на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 30 хиляди долара. 

Алкарас и Фриц са първите потвърдени за Laver Cup 2026

Следващото издание на демонстративната надпревара ще се проведе в Лондон