Денислава Глушкова отпадна на четвъртфинал в Анталия

Денислава Глушкова отпадна на четвъртфинал в Анталия

Българката загуби от Тилвит Ди Джиролами

Денислава Глушкова отпадна от турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара. На четвъртфиналите поставената под номер 5 българка загуби с 4:6, 3:6, срещу Тилвит Ди Джиролами за два часа и 17 минути.

20-годишната Глушкова направи два пробива в двубоя, но загуби подаването си пет пъти и отстъпи срещу белгийката, която се намира 812-то място в световната ранглиста.

Програмата на турнира беше сериозно объркана заради дъждовете в турския курорт и заради това българката трябваше да изиграе три мача в рамките на днешния ден.

Денислава Глушкова елиминира квалификантката Киара Форназиери (Италия) след 6:2, 6:3 във втория кръг, а преди това се наложи с 6:1, 6:3 и срещу "щастливата губеща" Ваня Гудел от Нидерландия.

Денчева е на 1/2-финал при двойките в Гърция, Янева е 1/4-финалистка в Словакия

И двете имаха добър ден на корта

Гергана Топалова продължава на 1/4-финалите на тенис турнира в Бока Ратон

Поставената под номер 6 българка победи убедително с 6:0, 6:3 Ейва Родригес

Испания преодоля Чехия и ще играе на полуфиналите за купа "Дейвис"

Двубоят на двойки се оказа решителен при това съперничество

Александър Донски със загуба в Бергамо

Националът на България за Купа „Дейвис“ Александър Донски отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите „Чалънджър 100“ в Бергамо

Циципас го загази след превишена скорост в Гърция

Гръцката тенис звезда Стефанос Циципас преминава през един от най-тежките периоди в живота си

Кратанчева падна в Анталия

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Лиа Каратанчева допусна поражение във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 30 хиляди долара. 

Лейтън Хюит се завърна на корта в тандем с 16-годишния си син

Носителят на два трофея от Големия шлем Лейтън Хюит се завърна в професионалния тенис почти десет години след оттеглянето си, за да играе на двойки със сина си на на турнир в Ню Саут Уелс. 

Италия нямаше проблеми с Австрия за 1/2-финал на Купа “Дейвис”

Липсата на Яник Синер и Лоренцо Музети не оказа влияние

Александър Донски отпадна на двойки в Италия

Българинът утре излиза за 1/8-финала си на сингъл