Денислава Глушкова започна с победа на турнир в Словения

Денислава Глушкова започна с победа на турнир в Словения

Вижте подробности

Денислава Глушкова се класира за втория кръг на турнира на клей в Оточец (Словения) с награден фонд 40 хиляди долара, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

19-годишната българка стартира с успех над Анета Кучмова (Чехия) с 6:1, 6:3 за 88 минути. Така във втория кръг Глушкова, която е националната шампионка в зала, ще се изправи срещу поставената под номер 7 представителка на домакините Ребека Срамкова, която е достигала до 111-ото място в световната ранглиста.

В надпреварата участва и Гергана Топалова, която е 14-а в основната схема и започва директно от втория кръг. Трета българка - Юлия Стаматова, пък отпадна във втория кръг на квалификациите след загуба с 3:6, 3:6 от германката Лара Шмид.

Рубльов елиминира Басилашвили и си осигури среща със Синер на Мастърсa в Рим

В друга среща от четвъртия кръг испанецът Мартин Ландалусе отстрани сърбина Хамад Меджеводич със 7:5, 6:4

Синер изравни рекорд на Джокович (ВИДЕО)

Световният №1 се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите „Мастърс“ в Рим

Коко Гоф спаси мачбол и е на четвъртфинал в Рим

Американката Коко Гоф и рускинята Мира Андреева ще играят една срещу друга на четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите УТА 1000 в италианската столица Рим с награден фонд 8 312 293 долара.

Руне аут от Ролан Гарос

Холгер Руне се оттегли от участие на турнира на АТП в Хамбург, а освен това няма да играе и на Откритото първенство на Франция по тенис.

Ключов тест за Григор Димитров в Бордо

Българската звезда в тениса Григор Димитров ще срещне квалификант в първия кръг на Чалъндж турнира в Бордо. Това отреди жребият, изтеглен преди надпреварата.

Кузманов с успешно начало на квалификациите в Загреб

Българинът среща свой силно познат противник за място в основната схема