Деца от Хасково поемат по стъпките на Григор Димитров

Деца от Хасково поемат по стъпките на Григор Димитров

На 26-ти юни в Хасково ще се проведе лагер-семинарът „Devin Kids Tennis”, на който ще бъде организиран турнир за деца на възраст от 5 до 10 години

На 26-ти юни в Хасково ще се проведе лагер-семинарът „Devin Kids Tennis”, на който ще бъде организиран турнир за деца на възраст от 5 до 10 години. В състезанията ще се използват специални меки топки, а мачовете ще се изиграят на „червен” и „оранжев” корт, които са с по-малки размери от стандартните и дават възможност на малките тенисисти да изпитат много по-голямо удоволствие от играта.

Лагер-семинарът „Devin Kids Tennis ще се проведе на кортовете на ТК „Хасково”, където първите си стъпки в тениса направи ракета №1 на България Григор Димитров, а след това спечели Европейското първенство за юноши до 14 и 16 години. През 2008 г. Гришо триумфира с титлите на Уимбълдън и Ю Ес Оупън при 18-годишните, в момента мери сили с най-добрите тенисисти в света, а специалисти от цял свят предричат бляскаво бъдеще на младият българин.

Гришо е започнал да тренира на 5 години, а лагер-семинарът „Devin Kids Tennis” е насочен именно към деца в тази възрастова група, като в него право на участие има всеки, без значение дали някога през живота си е държал ракета или не. За малчуганите ще бъде организиран турнир, победителите от който ще получат купи и медали, а денят ще завърши с парти с торта, подаръци и много изненади. „Devin Kids Tennis" е част от програмата на БФТ "Тенисът – забавен, лесен и полезен" инициативата на „Девин” АД, подкрепяща здравословния и активен начин на живот, особено сред подрастващите поколения.

На провелите се през тази година пет лагер-семинара участие взеха стотици деца от цялата страна, които имаха възможност както да демонстрират уменията си на корта, така и да прекарат един незабравим тенис празник. Поканени са всички деца от регион Хасково на възраст от 5 до 10 години.

Григор Димитров се оттегли от US Open

Чилиец заменя българина

Ива Иванова е на четвъртфинал в Тунис

На двойки

Шампионът от Уимбълдън се препъна още в първия кръг в София

Шампионът на Уимбълдън при юношите Иван Иванов отпадна в първия кръг на сингъл на турнира от категория ATP Challenger 50 в София с награден фонд 54 хиляди евро.

Александър Василе отпадна още в първия кръг на Чалънджър-а в София

Александър Василев отпадна в първия кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър 50" в София с награден фонд 54 хиляди евро.

Вицешампионът в Синсинати се класира за 1/8-финалите

Американецът преодоля първия си сериозен тест

Донски допусна обрат на старта в София

Българинът загуби в първия кръг на Чаланджъра

Преди три години бях на ръба на смъртта. Сега правя това, което обичам

Историята за трудностите на Дамир Джумхур в тениса

Маздрашки и Марков преодоляха квалификациите в София

Анас Маздрашки и Виктор Марков преодоляха квалификациите на турнира по тенис от категория АТП Чалънджър 50 в София с награден фонд 54 хиляди евро.

Федерер се завръща на корта

Ще играе демонстративно на двойки на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай