Девойките до 16 година завършиха на четвърто място на турнир от Европейската отборна купа

Девойките до 16 година завършиха на четвърто място на турнир от Европейската отборна купа

Вижте подробности

Националките на България до 16 години завършиха на четвърто място на турнира от Европейската отборна купа в Острава (Чехия), съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис. 

В среща за третото място нашите момичета отстъпиха драматично с 1:2 победи на Австрия. В първата среща на сингъл Анджелина Костова победи с 6:2, 6:3 Емили Ледерер. След това Валерия Гърневска отстъпи с 2:6, 3:6 от Лили Тагер. В срещата на двойки Гърневска и Костова загубиха с 1:6, 7:6, 10-12 от Ледерер и Тагер.

България се представи в състав Валерия Гърневска (ТК "Българов", гр.Трявна), Ема Томова (ТК "Про спорт", гр.София) и Анджелина Костова (ТК "Тракия", гр.Пловдив) с капитан Христоско Атанасов.

Григор Димитров има нов треньор

Това е Ксавие Малис, който в момента е на 45 години

Росица Денчева се класира за 1/4-финалите на турнира в Шарм Ел Шейх

Тя надделя над французойка в два сета

Юлия Стаматова с полуфинал в Турция

Българката с успешно представяне на двойки

Адриан Андреев и Диан Недев с победи в Турция

Двамата продължават към втори кръг в Анталия

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.