Девойките до 18 години се класираха за финалите на Европейската купа

Националният отбор на България за девойки до 18 години се класира за финалите на Европейската купа, съобщи официалнят сайт на Българската федерация по тенис. В епичен мач в Арад (Румъния) Ива Иванова и Росица Денчева сломиха селекцията на Украйна с 2:1 победи и се наредиха сред осемте най-добри отбора на континента.

В първия мач на сингъл Денчева загуби 1:6, 3:6 от Алиса Барановска. Във втория двубой поединично Ива Иванова обърна от сет пасив Анастасия Фирман и си върна за поражението от нея на европейското лично първенство – 4:6, 6:2, 6:3.

В решителната среща на двойки Денчева и Иванова срещнаха Фирман и Елизавета Чайникова. Нашите момичета изоставаха 2:5, 15:40 в първия сет, но спечелиха 11 от следващите 14 гейма и затвориха мача като победителки – 7:5, 6:3.

Финалният турнир е в Гранвил (Франция) от 7 до 9 август. България ще защитава титлата си от миналата година, спечелена тогава от Денислава Глушкова, Михаела Цонева и Дария Великова.

В настоящата селекция на България са включени Ива Иванова (ТК "Черно море Елит", гр.Варна), Росица Денчева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен) и Александра Габровска (ТК "Каратанчева", гр. София) с капитан Велиан Бакалов.