Димитър Кузманов с първи финал за годината

Димитър Кузманов с първи финал за годината
Източник: БТА

Българинът ще спори за титлата в Херсонис

Димитър Кузманов се класира за финала на сингъл на турнира на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Херсонисос (Гърция) с награден фонд 54 хиляди евро.

Българинът победи на полуфиналите Кристоф Негриту (Германия) с 6:3, 7:5 за 1:36 час.

Кузманов поведе с 3:0 по пътя към успеха в първия сет. Във втората част той изостана с 1:3, но успя да изравни - 3:3. Последва нов пробив за Негриту, който при 5:3 сервира за изравняване на резултата. Българинът обаче взе следващите четири гейма и затвори мача в своя полза.

С този успех пловдивчанинът заработи 25 точки за световната ранглиста и 4420 евро, а в спор за титлата ще играе утре срещу участващия с "уайлд кард" Федерико Чина (Италия).

До момента Димитър Кузманов има две спечелени титли на сингъл от турнири от сериите "Чалънджър". Той триумфира на турнирите в Барселона през 2021 година и в Казахстан през 2024-а.

Александър Донски се класира за основната схема на турнир "Чалънджър" в Република Южна Африка

Националът на България за купа "Дейвис" Александър Донски се класира за основната схема на сингъл на турнира на клей от сериите "Чалънджър 50" в Сентурион (Република Южна Африка) с награден фонд от 63 хиляди долара. 

Жоао Фонсека продължава похода си на "Ролан Гарос"

Бразилецът Жоао Фонсека победи Каспер Рууд и достига до първия си четвъртфинал на турнир от Големия шлем. 

Изцяло украински четвъртфинал при жените на „Ролан Гарос“

Eлина Свитолина продължи напред, ще играе с Марта Костюк

 Александър Василев с първа титла при мъжете

Българският национал за Купа "Дейвис" Александър Василев спечели титлата на тенис турнира в Куршумлийска баня на клей с награден фонд 30 хиляди долара, след като във финала надигра руснака Денис Клок с 6:2, 4:6, 6:2 в мач, продължил близо 2 часа и половина.

Швьонтек отпадна от Ролан Гарос на рождения си ден

Празникът по случай 25-ия рожден ден на Ига Швьонтек на Откритото първенство на Франция по тенис в неделя се провали, след като бившата шампионка загуби със 5:7, 1:6 от поставената под номер 15 украинка Марта Костюк на осминафиналите на турнира от Големия шлем.

Донски с победа на двойки

Националът на България за Купа „Дейвис" Александър Донски се класира за втория кръг в квалификациите на турнира на клей от сериите „Чалънджър 50" в Сентурион (Република Южна Африка) с награден фонд от 63 хиляди долара.