Димитър Кузманов започва срещу американец в Маракеш

Димитър Кузманов започва срещу американец в Маракеш

Вижте подробности

Димитър Кузманов ще започне от квалификациите участието си на турнира по тенис на клей в Маракеш (Мароко) от сериите АТП 250 с награден фонд 579 320 евро.

Националът на България за Купа "Дейвис" ще излезе в първия си двубой срещу поставения под номер 6 в схемата на пресявките Николас Морено Де Алборан (САЩ). 30-годишният Кузманов никога не е играл срещу този съперник до момента. За него това ще бъде първи мач на червени кортове за новия сезон.

Междувременно, друг национал за Купа "Дейвис" Янаки Милев ще участва в квалификациите на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Барлета (Италия) с награден фонд 74 825 евро.

Българинът е поставен под номер 8 в схемата на пресявките и ще стартира утре с двубой срещу представителя на домакините Фабрицио Андалоро. 

Канадска тийнерджърка поднесе сензация в Монреал

Виктория Мбоко отстрани Коко Гоф

Зверев е на четвъртфинал в Торонто

Третият в света германец продължава напред след 6:4, 1:0 и отказване поради контузия на съперника му Франсиско Серундоло

Тейлър Фриц победи канадеца Габриел Диало на Мастърс турнира в Торонто

Той му даде едва шест гейма

Швьонтек записа нова победа в Монреал

Полякинята даде само четири гейма на Ева Лис

Каратанчева падна на двойки в Испания

Българката Лиа Каратанчева и нейната партньорка Радка Зелничкова от Словакия загубиха в полуфиналите на двойки на турнира на клей в Гран Канария-Маспаломас в Испания с награден фонд от 100 000 щатски долара.

Виктория Лазарова загуби първия си полуфинал на двойки то ITF

Виктория Лазарова загуби първия си полуфинал на двойки при жените в турнирите на Международната федерация по тенис ITF на надпреварата на клей в Савитайпале (Финландия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Денислава Глушкова се класира за 1/2-финал в Сърбия

Топ поставената изглежда устеремена към титлата

Девойките на България до 18 г. надвиха Великобритания на европейската отборна купа

Нашите играят за петото място срещу тима на Латвия

Лиа Каратанчева на полуфинал на двойки в Испания

Турнирът е с награден фонд 100 хиляди долара