Димитров: Руне е млад, талантлив и опасен, но и аз съм същият

Димитров: Руне е млад, талантлив и опасен, но и аз съм същият

Вижте какво каза българинът, който се класира на осминафинал на "Уимбълдън"

Григор Димитров говори на корта след победата си над Франсис Тиафо с 6:2, 6:3, 6:2.

„Той е много опасен тенисист. Трябваше да бъда изключително концентриран. Това е играч, който те кара те да тичаш много. Има силен сервис, чудесен ретур. Но аз следвах моята игра. Това е изумителна седмица. Наслаждавам се на всеки ден. За мен е удоволствие да играя пред феновете тук. Благодаря им. Със сигурност ми помагат. За мен е удоволствие да играя във втората седмица. Обичам да игра в неделя, защото тогава са финалите. Сега е по-различно, за щото е само трети кръг, но обичам неделите“, каза Григор.

Срещата му със следващия съперник Холгер Руне ще първа между двамата. Финалистът от последното издание на „София оупън“ е само на 20 години.

 „Аз съм на 32 години. За мен няма свърхцел, която да съм поставил. Ще се концентрирам в моето поле. Тук съм, за да играя. Той млад, талантлив и опасен. Но и аз съм същият“, завърши през смях Димитров.

Стаматова бие в Турция

Юлия Стаматова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Джокович ще открие сезона в Аделаида

24-кратният шампион от Големия шлем Новак Джокович потвърди участие на турнира от ATP 250 в Аделаида, Австралия, в началото на сезон 2026, съобщиха организаторите

АТП ще въведе ново правило при горещо време

Асоциацията на професионалните тенисисти (АТП) ще въведе ново правило при горещо време, което да се спазва през сезон 2026, съобщава агенция Ройтерс.

Официално: Арина Сабаленка е №1 за годината

Това съобщиха от Женската тенис асоциация

Наша тенисистка печели турнир в академията на Надал

Мая Мичева спечели титлата на сингъл при момичетата на турнир до 14 години от трета категория на Тенис Европа в академията на Рафаел Надал в Манакор (Испания). 

Диа Евтимова със сериозен прогрес в световната ранглиста

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова отбеляза спад с една позиция в световната ранглиста на Женската тенис асоциация (УТА) и вече заема 132-ва позиция с 557 точки.

Григор Димитров има нов треньор

Това е Ксавие Малис, който в момента е на 45 години

Росица Денчева се класира за 1/4-финалите на турнира в Шарм Ел Шейх

Тя надделя над французойка в два сета

Юлия Стаматова с полуфинал в Турция

Българката с успешно представяне на двойки