Джокович: Искам още титли от "Шлема"

Джокович: Искам още титли от "Шлема"
Източник: БГНЕС

Ноле не пожела да даде детайли около раздялата с Анди Мъри

Най-добрият сръбски тенисист Новак Джокович, който започва участието си на тенис турнира в Женева срещу унгареца Мартон Фучович в сряда, заяви, че все още се смята за претендент за всички големи титли.

"Подготовката ми в Белград протече добре. Имаше много добри дни, но и такива, в които бе трудно. Сега се вълнувам да играя на клей, тъй като нямах много такива възможности през сезона. Дори не съм спечелил нито една среща. От тази гледна точка, не е идеално. Надявам се да играя повече от един мач тук. Надявам се да вляза във форма за основната цел - "Ролан Гарос", и да играе по-добре от последния месец и половина", каза носителят на 24 титли от Големия шлем пред репортерите в Женева.


"Не мога да ви кажа повече за раздялата с Анди Мъри от това, което обявихме в декларации. Бяхме обявили, че не сме се ангажирали за дълъг период. Австралия беше тест за нас. Казахме си, че ще работим заедно в Индиън Уелс и Маями. Заедно решихме да се разделим. Имахме чувството, че не можем да постигнем повече на корта. Уважението ми към него остава същото и дори е по-голямо, откакто го познавам и като човек. Той има брилянтно IQ за тенис", добави той.

"Мой треньор ще бъде Душан Вемич - капитанът на тима на Сърбия за "Били Джийн Кинг Къп", беше в екипа ми преди няколко години. Той ще бъде на "Ролан Гарос". Борис Бошнякович, който бе анализатор и асистент, също ще редува турнирите. Не бързам да избера", добави той.

"Сега е нова глава от живота ми, опитвам се да премина през това. Не съм свикнал да отпадаме още на старта (б. а. - в Монако и Мадрид). Ни мисля, че това ми се е случвало в последните 20 години. Но знаех, че този момент може би ще дойде. Трудно е да седна и да мисля какво съм постигнал в кариерата ми. Разбира се, че съм горд, но все още имам желание да печеля големите титли, Големия шлем. Затова съм в Женева, защото имам желание да правя нещата по правилния начин, да печеля още трофеи. Но в този период трябва да разбера най-добре тялото си, да пазя здравето си. Имам и роднини, които живеят от дълги години в Женева, чичо ми работи тук. Един от братовчедите ми има бебе, което ще видя за първи път. И това е една от основните причини да съм тук, защото искам се видя с хора, с които съм израснал, но не съм виждал отдавна. Съпругата и децата ми ще пристигнат в сряда. Родителите ми са тук, ще бъде семейна сбирка. Преговарям с организаторите да наема половината трибуни за моя мач", завърши Джокович през смях.

Швьонтек за финала си на Уимбълдън: Тенисът продължава да ме изненадва (ВИДЕО)

Полската тенисистка Ига Швьонтек сподели емоциите си след достигането си до финала на турнира по тенис „Уимбълдън“.

Синякова и Фербеек спечелиха титлата на смесени двойки от Уимбълдън (ВИДЕО)

Чехкинята Катержина Синякова и нидерландецът Сем Фербеек спечелиха титлата на смесени двойки от турнира по тенис "Уимбълдън", след като надвиха бразилката Луиза Стефани и британеца Джо Салисбъри със 7:6(3), 7:6(3).

Ига Швьонтек е на финал на Уимбълдън

Ига Швьонтек се класира за финала на Откритото първенство по тенис на Великобритания.

Тревога в щаба на Джокович: Ноле отмени тренировка и пресконференция

Ден преди полуфиналите на Уимбълдън, Новак Джокович предизвика сериозно притеснение

Анисимова остави Сабаленка отново без финал на Уимбълдън (ВИДЕО)

Американката Аманда Анисимова се класира за първия си финал в Големия Шлем, побеждавайки световната номер 1 Арина Сабаленка с 2:1 сета (6:4, 4:6, 6:4) за два часа и половина игра

ИСТОРИЯ! България има двама полуфиналисти на Уимбълдън след успех на Александър Василев!

Александър Василев се класира за полуфиналите на сингъл при юношите на Откритото първенство на Великобритания по тенис

Невероятен! Иван Иванов е на 1/2-финал на Уимбълдън

Иван Иванов се класира за полуфиналите на Уимбълдън при юношите, след като победи Жига Шешко от Словения с 2:0 сета, 6:3, 7:6(4)

Джокович: Ще се нуждая от най-добрия си тенис, за да победя Яник Синер

Новак Джокович се надява, че ще може да покаже най-доброто от себе си срещу Яник Синер, след като отново записа рекорд на "Уимбълдън".

Джокович "даде кръв" срещу Коболи, но е на 1/2-финал на Уимбълдън (ВИДЕО)

Той ще срещне Яник Синер