Джокович потвърди, че Виктор Троицки ще бъде негов треньор

Джокович потвърди, че Виктор Троицки ще бъде негов треньор
Източник: БГНЕС

Новак Джокович потвърди, че дългогодишният му приятел и сънародник Виктор Троицки става негов треньор преди Откритото първенство на Франция по тенис, където сърбинът ще опита да спечели рекордна 25-та титла от Големия шлем.

„Добре дошъл, приятелю, съотборник и сега треньор... Виктор Троицки“, написа Джокович в профила си в социалната платформа Instagram.

Двамата са работили заедно и преди. Троицки - капитан на Сърбия за Купа „Дейвис“, беше част от треньорския екип на Новак Джокович при неговия триумф със златото на Олимпийските игри в Париж през 2024 година. По-рано, като съотборници, те допринесоха за триумфа на сръбския тим с първа титла от Купа „Дейвис“ за страната през 2010-а.

Непосредствената задача на Виктор Троицки ще бъде да помогне на Джокович, който навършва 39 години в петък, да събере увереност на фона на накъсания му от физически проблеми сезон, последвал загубата на финала на Откритото първенство на Австралия през януари.

Новак Джокович имаше ограничена подготовка на клей преди втория за годината турнира от Големия шлем , като същевременно успя да се справи с дразнещ проблем с рамото.

Откритото първенство на Франция започва в неделя.

НА ЖИВО: Григор Димитров - Нуно Боржеш

Гледайте и следете мача тук…

Иван Иванов бие в Испания (ВИДЕО)

Националът на България за Купа „Дейвис" Иван Иванов се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър 75" в испанския град Пособланко с награден фонд от 97 640 евро.

Вики Томова отпадна в Атина

Българската тенис-звезда Виктория Томова отпадна в първия кръг на сингъл на турнира от сериите WTA 250 в гръцката столица Атина.

Шиникова отпадна на старта в Истанбул

Тя загуби от рускинята Александра Шубладзе

Григор Димитров стартира с победа в Бостад (ВИДЕО)

Българинът спечели трисетова битка

Синер остава №1 в света до края на годината

След победата си в третия турнир за Големия шлем за сезона - "Уимбълдън", Яник Синер вече има рекордна преднина пред втория в ранглистата на АТП - Александър Зверев, който изостава с 4970 точки