Джокович с рекорд в Маями (ВИДЕО)

Джокович с рекорд в Маями (ВИДЕО)
Източник: БГНЕС

Новак Джокович се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" на твърда настилка в Маями (САЩ) с награден фонд от 11,25 милиона долара.

Шесткратният шампион победи с 6:1, 7:6 (1) Камило Карабели и записа рекордния 411-ти успех на ниво Мастърс 1000.

Джокович подобри рекорда от 410 победи на своя дългогодишен противник Рафаел Надал.

Поставеният под номер 4 в схемата сърбин направи два пробива в първия сет и след това се нуждаеше от тайбрек, за да приключи мача срещу 25-годишния аржентинец за час и 46 минути.

Лоренцо Музети ще бъде следващият съперник на ветерена, който има 40 шампионски трофея в турнирите Мастърс 1000. Италианецът, поставен под номер 15, се наложи след обрат с 4:6, 6:2, 6:3 срещу канадеца Феликс Оже-Алиасим. 

Новак Джокович спечели първата си титла в сериите Мастърс 1000 през 2007 година в Маями.

Представителят на домакините Себастиан Корда елиминира десетия в световната ранглиста Стефанос Циципас след 7:6 (4), 6:3 за 95 минути.

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на турнир по тенис в Турция

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Серина Уилямс пред завръщане на корта?

23-кратната шампионка от Големия шлем минава допинг тестове

Адриан Андреев отпадна още на старта в Анталия

Българинът бе поставен под номер 8 в схемата

Донски с рекордно класиране в кариерата си

Александър Донски се изкачи до рекордната в кариерата си 120-ата позиция в световната ранглиста по тенис на двойки при мъжете след успеха си при дуетите в турнира от сериите „Чалънджър“ в португалския град Мая.

Отиде си легендарен италиански тенисист

Двукратният шампион на сингъл от Откритото първенство на Франция Никола Пиетранджели от Италия почина на 92-годишна възраст, съобщи Италианската тенис федерация.

Тенисисти нападнаха ATP

Календарът на  ATP през 2026 ще претърпи някои промени. Турнирите в Южна Америка стават все по-малко, като те ще бъдат едва 3 през следващата  година.

Донски завърши “Чаланджър” сезона с титла в Мая

Българският национал триумфира на двойки

Изабелла Шиникова стана вицешампионка на двойки в Монастир

Във финала тя и италианката Анастасия Абанято загубиха от американки

Александър Донски близо до дебют в топ 100

Българинът се класира за четвърти “Чаланджър” финал през сезона