Донски отпадна в Испания

Донски отпадна в Испания

Вижте подробности

Националът за Купа "Дейвис" Александър Донски отпадна на сингъл и на двойки на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Пособланко (Испания) с награден фонд 36 900 евро.

Българинът, който преодоля успешно квалификациите след два успеха, загуби от номер 2 в схемата Егор Герасимов (Беларус) с 6:4, 3:6, 4:6 за близо два часа игра.

На 25-годишния Донски, който преди тази среща записа три победи, заработи 7 точки за световната ранглиста и 620 евро от наградния фонд.

На двойки Александър Донски и Тиаго Перейра (Португалия), трети поставени, отстъпиха пред Оскар Гутиерес (Бразилия) и Ноа Лопес (Швейцария) с 2:6, 6:2, 8:10 за 65 минути, а срещата приключи след полунощ българско време.

Друг българин Илиян Радулов ще играе във втория кръг на сингъл по-късно тази вечер срещу номер 1 Антоан Ескофие (Франция).

Ямал герой за Барселона и в Билбао (ВИДЕО)

“Блауграна” поднови разликата на върха в Ла Лига

Лидия Енчева с титла във Франция

Втори трофей за младата тенисистка

Росица Денчева отпадна на полуфинал в Гърция

Националката на България за „Били Джийн Кинг Къп“ Росица Денчева отпадна на полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Ираклион (Гърция) с награден фонд 30 хиляди долара.

Донски вицешампион на двойки в Руанда

Националът на България за Купа „Дейвис" Александър Донски стана вицешампион на двойки на турнира по тенис на клей от сериите „Чалънджър 75" в Кигали (Руанда) с награден фонд 107 хиляди евро. 

Димитър Кузманов загуби на полуфиналите на „Чалънджър“ в Гърция

Димитър Кузманов допусна поражение на полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите „Чалънджър 50“ в Херсонисос (Гърция) с награден фонд 56 700 евро

Сабаленка гази в Индиън Уелс

Водачката в световната ранглиста Арина Сабаленка се класира за третия кръг на силния турнир по тенис на твърди кортове УТА 1000 в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 9.4 милиона долара.