Дрейпър пропуска първия турнир за сезона заради контузия

Дрейпър пропуска първия турнир за сезона заради контузия

Той обаче ще е готов за Аустрелиан опън

Британският тенисист Джак Дрейпър бе принуден да се откаже от участие на откриващия за сезона турнир Юнайтед Къп за смесени отбори в Австралия заради проблеми с бедрото, предаде Ройтерс. Той обаче е оптимист, че може да участва на Откритото първенство на Австралия следващия месец.

Дрейпър, който е номер 15 в световната ранглиста, бе заменен в тима на Великобритания от Ян Чоински, на турнира, който ще се състои между 27 декември и 5 януари.  

"Заради възстановяването ми от контузия бях посъветван да не играя на Юнайтед Къп", написа Дрейпър в социалните медии. "Но сме оптимисти, че ще се включа в Откритото първенство на Австралия", добави британецът.

Дрейпър спечели титлите на турнирите в Щутгарт и Виена през миналата година, като достигна и до полуфинал на Откритото първенство на САЩ. Той ще пропусне и мача на Великобритания срещу Япония за Дейвис Къп в края на януари. 

Василев с дебютен финал на двойки в професионалния тенис

Българинът и неговият партньор отразиха три мачбола за победата в полуфиналите

Швьонтек се класира за осминафиналите на Ролан Гарос

Полякинята продължава напред без загубен сет

Александър Василев е полуфиналист в Сърбия

След победа над Стефан Попович

Обрат класира Виктория Мбоко в третия кръг на „Ролан Гарос“

Канадската тенисистка Виктория Мбоко се класира за третия кръг на „Ролан Гарос“ след обрат с 5:7, 6:4, 6:2 срещу Катержина Синиакова (Чехия) в мач, продължил близо три часа.

Белгиец отстрани Бен Шелтън от Париж

Изненадите на турнира "Ролан Гарос" продължават една след друга, след като и петият в схемата Бен Шелтън напусна турнира.

Матео Беретини продължава напред на Ролан Гарос

Матео Беретини се класира за третия кръг на Откритото първенство по тенис на Франция.