Джокович: 100-та титла не е на живот и смърт (ВИДЕО)

Джокович: 100-та титла не е на живот и смърт (ВИДЕО)

Сърбинът загуби финала в Шанхай срещу Яник Синер с 0:2 сета

Сръбският тенисист Новак Джокович заяви, че спечелването на титла 100 не е основната му цел в момента. Джокович загуби от италианеца Яник Синер в решителния мач от турнира от серията ATP 1000 в Шанхай с резултат 6:7 (4), 3:6. 37-годишният спортист загуби третия си финал този сезон.

Синер отложи титлата 100 на Джокович. Италианецът победи сърбина за трети пореден път.

„Ще бъде бонус, ако се случи. Разбира се, исках това да стане днес, но не беше писано. Трябва да продължа да се стремя да спечеля титлата си 100 в близко бъдеще, но за мен това не е цел на живот или смърт. Мисля, че постигнах всичките си най-големи цели в кариерата. Сега съм фокусиран върху турнирите от Големия шлем и колко високо мога да вдигна летвата за себе си“, цитира думите на Джокович Tennis Up to Date.

През кариерата си сръбският тенисист спечели 24 турнира от Големия шлем и 40 Мастърса. Той има общо 99 титли на сингъл. В момента Джокович е на 4-то място в ранглистата на ATP.

Янаки Милев на финал

Българският тенисист ще спори за титлата в Анталия

Синер срещу Алкарас в мултимилионен мач

Световните номер едно и две в мъжкия тенис - Карлос Алкарас и Яник Синер, ще се срещнат помежду си на деномнстративен мач в корейския град Инчон тази събота, пише вестник "Екип".

Вавринка се завръща в Големия шлем

Бившият шампион Стан Вавринка, както и австралийците Джордан Томпсън и Крис О’Конъл, получиха уайлд кард за участие в основната схема на Australian Open.

Григор пак отказа на България

Най-добрият български тенисист Григор Димитров е получил покана да участва в двубоя на България срещу Белгия от Световната група на Купа „Дейвис“, но е отклонил предложението.

Иван Иванов на четвъртфинал в Испания

Поставеният под номер 8 българин елиминира белгийския квалификант Беноа Торк

Лидия Енчева се класира за четвъртфиналите на турнир по тенис в Египет

Националката на България за „Били Джийн Кинг Къп“ Лидия Енчева се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Хургада (Египет) с награден фонд 15 хиляди долара