Джокович е за 36-и път на финал в турнир от Големия шлем (ВИДЕО)

Сърбинът разби Бен Шелтън

Новак Джокович ще играе на своя 36-и финал в турнирите от Големия шлем! Сърбинът достигна до мача за трофея на US Open след победа над представителя на домакините Бен Шелтън с 6:3, 6:2, 7:6 (4) за 2 часа и 41 минути игра.

Така 36-годишният Джокович, който е в серия от 11 поредни победи, достигна до своя 10 финал в Ню Йорк. Още по-забележителното е, че сърбинът ще е играл и на четирите финала в турнирите от Големия шлем.

В първия сет нещата седяха равностойно до шестия гейм, когато проби, а след това изпусна три сетбола в осмия гейм и Шелтън намали до 3:5. В следващия гейм американецът на свой ред изпусна точка за пробив и Джокера затвори сет с 6:3. Във втората част световният №2 изпусна да пробие още в първия гейм, но го стори след това на два пъти в петия и седмия гейм – 6:2 и 2:0 сета.

В последния трети сет Шелтън се събуди и беше много близо да върне интригата, след като изпусна частта с тайбрек. Джокович проби на старта на сета, но американецът съумя да върне паритета при 4:4, след което пропусна сетбол и допусна да стане 5:5. Впоследствие Джокера проби и сервираше за мача, когато 20-годишният Шелтън успя от третата си възможност да му вземе подаването и да вкара сблъсъка в решителен тайбрек. В него той изостана с 0:3 и 1:5, но успя да намали до 4:5. Тогава обаче сърбинът сложи точка на спора с две поредни точки за крайното 7:6 (4) и 3:0 сета.

Надал: Егоизмът е едно от най-големите бедствия на човечеството

"Прекомерното его причинява много проблеми за голяма част от нашето общество"

Алкарас мина експресно през бразилец в Мадрид (ВИДЕО)