Джокович на финал на "Уимбълдън" за девети път (ВИДЕО)

Джокович на финал на "Уимбълдън" за девети път (ВИДЕО)

Вижте подробности

Седемкратният шампион Новак Джокович продължава защитата на титлата си на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставеният под номер 2 в схемата сърбин победи италианеца Яник Синер с 6:3, 6:4, 7:6(4) за 2:46 часа, след като доминираше изцяло.

Така Джокович постигна 34-та поредна победа на "Уимбълдън".

Защитаващият титлата си сърбин направи по един пробив в първите два сета и не загуби подаването си. В третата част взеки от двамата печелеха подаванията си, а Синер пропиля два сетбола в десетия гейм. След това в тайбрека италианецът поведе с 3:1, но Джокович взе следващите три точки, за да направи обрат 4:3. Синер изравни 4:4, след което с нови три точки сърбинът затвори мача.

"Полуфиналът винаги е много изравнен, три много оспорвани сета. Третият дори можеше да бъде спечелен от Синер. Имаше много напрежение от третата част, защото аз не използвах своите шансове в началото, а той подобри играта си. Синер показа, че е един от лидерите на новото поколение и един от най-добрите играчи в света в момента", каза Джокович след мача.

Той добави, че се опитва да дава най-доброто от себе си, въпреки че възрастовата разлика между двамата е цели 14 години.

"Аз се опитах да не мисля за възрастта, това са просто цифри. 36 е новото 26. Истината е, че изпитвам много мотивация и вдъхновение да играя тенис. Спортът е част от живота ми и ще се опитам да бъда в него колкото се може по-дълго", добави той и призна, че ще гледа втория полуфинал от турнира, докато се възстановява.

За Джокович това ще бъде рекорден 35-и финал от Шлема.

В спора за осма титла от "Умбълдън" Новак Джокович ще играе с победителя от другия полуфинал между номер 1 в схемата Карлос Алкарас (Испания) и номер 3 Даниил Медведев (Русия).

Ако спечели титлата Джокович ще се изравни с Роджър Федерер с по осем трофея от турнира на трева в Лондон и общо 24-а титла от Големия шлем.

Нестеров потегли победоносно в Тунис

Българинът преодоля първия кръг в Монастир

Българският тенис влезе в историята на All England Lawn Tennis Club

Българският тенис получи изключително признание. Алманахът „Тенис през три века“, който обобщава 125-годишната история на българския тенис, вече официално се превърна в част от библиотеката на AELTC (All England Lawn Tennis and Croquet Club) в Уимбълдън, съобщиха от БФТ.

Виктория Томова се изкачи с една позиция в световната ранглиста

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова се изкачи с една позиция в световната ранглиста на Женската тенис асоциация (УТА) и вече заема 131-о място с 557 точки.

Григор Димитров остана 44-и в света

Най-добрият български тенисист Григор Димитров остана на 44-ата позиция в световната ранглиста и през тази седмица.

Американецът Лърнър Тиен спечели турнира "Следваща генерация"

Надпреварата се проведе в Джеда

Вавринка: Време е да напиша последната глава от тенис кариерата си

Следващата година ще бъде последната му в тениса