Джокович на полуфинал в Монте Карло

Джокович на полуфинал в Монте Карло

„Обичам този турнир и съм изключително щастлив, че отново съм тук“

Новак Джокович се класира за полуфиналите на турнира по тенис на клей от сериите "Мастърс" с награден фонд от 5.9 милиона евро. Лидерът в световната ранглиста се наложи трудно със 7:5, 6:4 Алекс де Минор.

Сърбинът постигна пробив в 12-ия гейм на първата част, взимайки преднина в двубоя. Във втория сет, в който съперниците показаха колебание при началния удар, 36-годишният Джокович спечели подаването на австралиеца за 6:4, приключвайки двубоя за 122 минути.

Новак Джокович ще се опита да спечели рекордната 41-ва титла от турнирите от сериите "Мастърс". Сръбският тенисист спечели финалите в Монте Карло през 2013 и 2015 година.

"Беше доста трудно, защото той е един от най-бързите състезатели. Показа и отлични удари. Обичам този турнир и съм изключително щастлив, че отново съм на полуфиналите тук. Тренирам на тези кортове от много години и съм радостен, че още един път достигнах до решителната фаза", коментира сърбинът, цитиран от официалния сайт на АТП.

На полуфиналите в Монте Карло Джокович ще се изправи срещу Юго Юмбер или Каспер Рууд.

Тенисистите на протест с медийните си изяви на „Ролан Гарос“

Тенисистите планират да ограничат времето си за пресконференции като част от протестите за наградния фонд на Откритото първенство на Франция, пише агенция ДПА.

Джокович потвърди, че Виктор Троицки ще бъде негов треньор

Новак Джокович потвърди, че дългогодишният му приятел и сънародник Виктор Троицки става негов треньор преди Откритото първенство на Франция по тенис, където сърбинът ще опита да спечели рекордна 25-та титла от Големия шлем.

Жалко! Виктория Томова отпадна в квалификациите на "Ролан Гарос"

Тя отстъпи срещу Полина Кудерметова

Притеснение за организаторите на "Ролан Гарос": Готви се протест

Водещите тенисисти планират да ограничат медийните си изяви

Илиян Радулов с фалстарт в Испания

Българинът допусна поражение в първия кръг на сингъл

Джокович с много нестандартен ход преди "Ролан Гарос"

Той взе в щаба си Виктор Троицки