Джокович: Обожавам да играя за Сърбия на Купа Дейвис

Джокович: Обожавам да играя за Сърбия на Купа Дейвис

Това е най-силната ми мотивация, призна сърбинът

Новак Джокович призна, че да представлява Сърбия е една от най-силните мотивации в неговата кариера. 37-годишният тенисист спечели това лято златен медал на Олимпийските игри в Париж. А сега възнамерява да направи същото и за Купа Дейвис в мача на неговата родина срещу Гърция.

През 2010-а Джокера изведе Сърбия до първа победа в турнира. Бившият №1 опита да повтори същото през 2023 година, но той и сънародниците му допуснаха загуба от бъдещия шампион Италия с 1-2. 

По-рано тази година Новак отсъстваше при тежкото крушение на Сърбия от Словакия с 0-4, довело до изпадане от 1 група.

Преди мача на Сърбия за Купа Дейвис срещу Гърция на 14 и 15 септември, 24-кратният шампион от Големи турнири разкри, че винаги се чувства силно мотивиран да представлява страната си на международни състезания.

"Казвал съм го редица пъти: моята най-силна мотивация е да играя за националния отбор също толкова, колкото на турнири от Големия шлем. Нищо друго не ме мотивира така. Купа Дейвис е една от най-големите ми победи в кариерата. 

Джокович има 40 победи и 8 загуби за националния отбор, откакто дебютира през 2004 година: "Нямам никакви планове, само Купа Дейвис. Наистина просто искам да му се насладя, защото в зависимост от формата и как се развиват нещата през следващите години, може да е последният ми пред родна публика", обяви Джокович, цитиран от TennisUptodate.

Капитанът ни за Купа "Дейвис" преди Белгия: Всичко е възможно

"Белгия е сериозен състав", посочи Валентин Димов

Елизара Янева тръгна с победа в Португалия

Лидия Енчева отпадна на старта в същия турнир

Антъни Генов на четвъртфинал в Тунис

Силното представяне на българина на двойки продължава

Динко Динев се класира за втория кръг на турнир по тенис в Кувейт

Динко Динев се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Захра (Кувейт) с награден фонд 15 хиляди долара.

Иван Иванов: Трябва да надградя както физиката, така и психиката

Само няколко дни преди историческата среща на България срещу Белгия за купа "Дейвис" световния № 1 при юношите и шампион от Уимбълдън и US Open Иван Иванов застана през камерата на "Здравей, България".

Григор Димитров се изкачи с две позиции в световната ранглиста

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се изкачи с две позиции в обновенара световна ранглиста на АТП.