Джокович проговори за сътрудничеството си с Анди Мъри

Джокович проговори за сътрудничеството си с Анди Мъри

Развълнуван съм, че един от най-големите ми съперници ще бъде отново ще бъде с мен на корта, каза сърбинът

24-кратният шампион от Големия шлем Новак Джокович коментира началото на сътрудничеството си с Анди Мъри.

"Развълнуван съм, че един от най-големите ми съперници ще бъде отново ще бъде с мен на корта, този път като мой треньор. Очаквам с нетърпение да започна сезона заедно с Анди и точно той да бъде до мен, в Мелбърн, където сме споделяли толкова много страхотни моменти по време и на неговата кариера", сподели сърбинът, цитиран от БТВ

Споразумението беше постигнато при изготвянето на стратегия за следващия сезон, като акцентът пада предимно върху подготвителния период, а след това и върху първия за годината Мейджър - Australian Open, където Новак ще се опита да вземе 11-ата си титла на сингъл. Досега той е печелил трофея в Мелбърн през 2008, 2011, 2012, 2013, 2015, 2016, 2019, 2020, 2021 и 2023 г.

Снимка: БГНЕС

Томова падна с една позиция в ранглистата

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова се смъкна с една позиция в световната ранглиста на УТА на сингъл.

Григор с рекорден срив в ранглистата

За последно българинът бе извън първите 100 в света през март 2012 година, а извън първите 130 не е бил от 2010 година насам.

Иван Иванов продължава да катери мъжката ранглиста

Талантът се изкачи със 176 места

Вики Томова в основната схема в Щутгарт като "цастлива губеща"

Първата ракета на България Виктория Томова влезе като "щастлива губеща" в основната схема на сингъл на турнира по тенис на клей УТА 500 в Щутгарт (Германия) с награден фонд над 1 милион евро.

Кузманов стартира с победа в квалификациите на Чалънджъра в Португалия

Димитър Кузманов се класира за втория кръг на квалификациите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър 125" в Оейраш (Португалия) с награден фонд 203 900 евро

Ноле: Вече не искам само да печеля

„Искам да давам пример и да показвам правилните ценности“