Джокович се надява да се възстанови до мача с Казахстан

Джокович се надява да се възстанови до мача с Казахстан

"Оптимист съм, че ще мога да играя", заяви ракета номер едно в света

Новак Джокович се надява да бъде готов за мача на Сърбия срещу Казахстан за Купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже. Двубоят от първия кръг на Световната група ще се играе от 4 до 6 март в зала "Пионир" в Белград. Водачът в световната ранглиста се отказа принудително заради очна инфекция по време на четвъртфиналите на турнира в Дубай през миналата седмица, а възстановяването върви бавно.

"Оптимист съм, че ще мога да играя", заяви Джокович, който за първи път се появи без специалните защитни очила, които трябваше да носи заради проблема.

"В началото бях скептичен, но остават още два дни до мача, в които очите ми да се адаптират към светлината и условията в залата. Надявам се всичко да бъде наред", каза още той.

Джокович помогна на Сърбия да спечели за първи път титлата в надпреварата през 2010 година, а през 2013 година отборът загуби на финала с 2:3 победи от Чехия, но през миналия сезон без Джокович в състава си "плавите" отпаднаха с 1:4 от Аржентина на четвъртфиналите.

"Не трябва да подценяваме Казахстан, защото съперникът разполага с много качествени играчи, а освен това идват тук без напрежение, защото ние сме фаворитите", каза Джокович.

При успех Сърбия може да срещне на четвъртфиналите през юли защитаващия титлата си Великобритания, който приема Япония на старта.

Българската федерация по тенис отбеляза 95 години от създаването си

На специална церемония в БНТЦ

Яник Синер назначи нов треньор в щаба си

Шампионът от "Уимбълдън" Яник Синер назначи отново фитнес треньора си Умберто Ферара с незабавен ефект, обяви италианският тенисист, цитиран от Ройтерс.

Бен Шелтън стартира с победа на турнира във Вашингтон

Камерън Нори отстрани втория в схемата Музети

Винъс Уилямс стана най-възрастната с победа в професионалния тенис

Американката Винъс Уилямс стана най-възрастната тенисистка с победа в професионалния тенис тур от 21 години насам, след като спечели с 6:3, 6:4 срещу сънародничката си Пейтън Стърнс на турнира във Вашингтон с награден фонд 1.282 милиона долара. 

Шиникова се класира за втория кръг на турнира във Фигейра Да Фос

Тя елиминира австралийка

Алкарас аут от Мастърса в Торонто

Испанецът иска да си вземе почивка

Гришо и Сабаленка играят на двойки

Григор Димитров най-вероятно ще бъде напълно възстановен за участието си в Откритото първенство на САЩ, въпреки неотдавнашната му травма на гръдния мускул.

22 българчета ще играят във втория кръг на турнир от категория J30 в София

Вижте всички резултати

Виктория Томова с фалстарт в Прага

Българката загуби от италианска квалификантка в първия кръг на тенис турнира в чешката столица