Джокович си уреди среща с Гришо

Джокович си уреди среща с Гришо

Българинът само с една победа срещу бившия №1 в света

Бившият номер 1 в света Новак Джокович (Сърбия) очаквано ще е следващият съперник на Григор Димитров във втория кръг на тенис турнира на трева в "Куинс Клъб" (АТР500) в Лондон с награден фонд 1.98 милиона евро.
 
Сърбинът, който получи "уайлд кард" за участие в надпреварата, започна ударно срещу квалификанта Джон Милман (Австралия), давайки му само 3 гейма за 6:2, 6:1.
 
Преди това пък Гришо се измъкна трудно от неприятна ситуация и спечели срещу Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) с 6:3, 6:7(4), 6:3.
 
31-годишният Джокович, който е 22-и в света в момента, има 68 титли в кариерата си.
 
С Димитров са се срещали 7 пъти, като българинът е успял да спечели само един двубой - през 2013 година на червено на турнира Мастърс в Мадрид със 7:6(6), 6:7(8), 6:3.
 
След това обаче Ноле има 4 поредни успеха над балканския си съперник, като за последно двамата играха през есента на 2016 година на турнира Мастърс в Париж, когато сърбинът триумфира с 4:6, 6:2, 6:3.

 

Комплексът-шедьовър в Куинс, който всяка година приема US Open

Всичко интересно за най-големия тенис комплекс в света

Виктория Томова се завърна в топ 100 на световната ранглиста

Първата ракета на България Виктория Томова се завърна в топ 100  световната ранглиста на сингъл на Женската тенис асоциация (УТА).

Швьонтек спечели титлата на тенис турнира в Синсинати

Ига Швьонтек спечели турнира по тенис на твърда настилка УТА 1000 в Синсинати (САЩ) с награден фонд 5,15 милиона долара.

Карлос Алкарас с триумф в Синсинати, Синер издържа 23 минути (ВИДЕО)

Испанецът с шеста титла през сезона

Донски с победа в София

Българско дерби във втория кръг

Григор Димитров падна с 4 места в световната ранглиста

Гришо с най-слабото си класиране от юни 2023 година, нов водач в класацията на двойки

Швьонтек се справи с Рибакина и се класира за финала в Синсинати (ВИДЕО)

В спор за трофея тя ще срещне Джазмин Паолини или Вероника Кудерметова

Лайович: Джокович е фаворит срещу Алкарас и Синер на US Open

Душан подкрепи сънародника си

Александър Зверев с контузия точно преди US Open?

Александър Зверев остави сериозни притеснения след поражението си от Карлос Алкарас в полуфинала на Мастърса в Синсинати, като германецът завърши мача в очевиден физически дискомфорт