Джокович: Този сезон е сред най-слабите в кариерата ми

Джокович: Този сезон е сред най-слабите в кариерата ми

„Щастлив съм от спечеления златен медал от Олимпийските игри“

Сръбският тенисист Новак Джокович заяви, че е щастлив от настоящия сезон 2024, въпреки че признава, че той е бил един от най-лошите за него по отношение на резултатите.

Олимпийското злато на Джокович от Игрите в Париж остава единствената му титла за сезона.

"В сравнение с повечето други години от кариерата ми, този сезон беше най-лошият по отношение на резултати, но това щеше да се случи рано или късно. Всичко е ОК. Щастлив съм от спечеления златен медал от Олимпийските игри. Това беше главната ми цел тази година", коментира сърбинът, цитиран от tennishead.net.

„Разбира се, бих искал да съм спечелил още една титла от Големия шлем, но положението е такова каквото е. Това е сезон, който трябва да приема и съм повече от щастлив от това, което съм постигнал в кариерата си", добави Новак Джокович.

Това е първият път, в който Джокович печели една или нито една титла за сезона от 2005 година насам, когато той е още 18-годишен. Сега му предстои участие на "Мастърс" турнира във френската столица Париж и евентуално Финалите на АТП.

"Докато все още чувствам нуждата да се състезавам, ще го правя. Да видим колко дълго ще продължи това", каза още сръбският тенисист.

Алкарас с награда за №1 на 2025 г.

Горд съм и много щастлив, призна тенисистът

Алкарас си гарантира място №1 в света в края на 2025-а (ВИДЕО)

Испанецът Карлос Алкарас ще завърши годината като номер 1 в мъжкия тенис.

Виктор Марков е четвъртфиналист в Мексико

20-годишният с победа за 63 минути

Алекса Каратанчева се класира за полуфиналите на двойки в Турция

Денислава Глушкова отпадна в Гърция

Гергана Топалова с убедителна победа в Орландо

Българката е на четвъртфиналите

Янаки Милев е полуфиналист на двойки в Анталия

Загуби за Пьотр Нестеров и Леонид Шейнгензихт

Иван Иванов напред в Турция без игра

Иван Иванов се класира за четвъртфиналите на единично на турнира на червени кортове за мъже в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Виктор Марков с победи на сингъл и на двойки на турнир по тенис в Мексико

Виктор Марков постигна победи на сингъл на на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в Мансанийо (Мексико) с награден фонд 30 хиляди долара.

Синер не се затрудни за полуфинал срещу Зверев (ВИДЕО)

Яник Синер се класира за полуфиналите на финалния турнир в Торино за трета поредна година.