Ема Томова на полуфинал на сингъл, Даниъл Спасов и Александър Митев на двойки в Скопие

Ема Томова на полуфинал на сингъл, Даниъл Спасов и Александър Митев  на двойки в Скопие

Вижте подробности

Ема Томова се класира за полуфиналите на сингъл при девойките на турнира от категория J60 на ITF в Скопие (Северна Македония).

16-годишната българка победи на четвъртфиналите с 6:3, 6:1 Теодора Влайич от Сърбия. Това е трета поредна победа за Томова на турнира без да загуби сет. За място на финала Ема ще играе срещу първата поставена Синран Сун от Кйтай.

При юношите Даниъл Спасов загуби драматично на четвъртфиналите с 6:3, 1:6, 6:7(0) от Давид Попа от Румъния. Преди този мач Спасов постигна две поредни победи. Той елиминира на осминафиналите №1 в схемата Дорук Чаликоглу от Турция.

Александър Митев и Данаил Спасов пък се класираха за полуфиналите в надпреварата на двойки. Българите победиха на четвъртфиналите с 2:6, 7:5, 10-7 срещу Рихардс Нейманис от Латвия и Марко Савия от Сърбия. За място на финала Митев и Спасов ще играят срещу Арен Бейбарс и Дорук Чаликоглу от Турция.

Каратанчева отпадна в първия кръг в Богота

Българката преодоля квалификациите, но отпадна в основната схема

Шиникова с четвъртфинал в Египет

Българката отпадна на сингъл и се бори за титлата при двойките

Лидия Енчева с трета победа в Нант

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Лидия Енчева се класира за втория кръг на основната схема сингъл на турнира на твърда настилка в Нант (Франция) с награден фонд 40 хиляди долара. 

Виктория Томова с трета поредна победа в Чарлстън (ВИДЕО)

Виктория Томова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис УТА 500 на клей в Чарлстън (САЩ) с награден фонд от 2.3 милиона долара.

Янева с Енчева с успешен старт във Франция

Младите ни надежди преодоляха първия кръг

Донски откри участието си в Испания с победа

Българинът е на един мач разстояние от основната схема