Енен срази Янкович в мегаспектакъл и е на полуфинал в Щутгарт

Енен срази Янкович в мегаспектакъл и е на полуфинал в Щутгарт

Жустин се наложи над Йелена с 2:1 сета за 2 часа и 23 минути

Белгийката Жустин Енен продължава със страхотните си игри след завръщането си на корта, след като късно снощи съумя да победи представителката на Сърбия Йелена Янкович с 2:1 сета (3-6, 7-6(4), 6-3) и по този начин се класира за полуфиналите на силния дамски турнир в Щутгарт, където ще се изправи срещу Шахар Пеер от Израел.

Двубоят започна много равностойно като в началото двете имаха леки затруднения с влизането в темпото на мача. Янкович съумя по-бързо да настрои ударите си и това доведе до спечелването на първия сет. В него сръбкинята оползотвори единствената си възможност за пробив и не даде нито една такава на своята съперничка.

Във втората част двете продължиха с добрите си изяви и дългите разигравания от дъното на корта, но Енен вече вкарваше далеч по-висок процент първи сервис. Белгийката се възползва от единствената си възможност за пробив, за да докара нещата до тайбрек, докато Йелена оползотвори едва един от своите четири брейкбола. В самия тайбрек нервите на Жустин се оказа по-здрави и тя го спечели със 7-4 точки.

Решителният трети сет започна с дъжд от пробиви, като до 2-2 гейма двете все още не бяха взели подаването си. В крайна сметка се получи така, че Енен съумя да пробие още веднъж сервиса на своята опонентка и затвори частта при 6-3 гейма в своя полза. Така белгийката спечели двубоя, който продължи 2 часа и 23 минути, с 2:1 сета и на полуфиналите ще срещна представителката на Израел Шахар Пеер. 

В последния четвъртфинал представителката на Русия Анна Лапушченкова изненадващо отстрани Луси Шафаржова от Чехия с 2:1 сета (7-6(1), 1-6, 6-1) и ще спори за място на финала с австралийката Саманта Стосър.

Алкарас продължи напред на "Уимбълдън", макар да загуби сет (ВИДЕО)

Испанецът удължи серията си от 21 поредни победи

ОБЗОР: Тейлър Фриц победи Давидович Фокина на турнира "Уимбълдън"(ВИДЕО)

Камерън Нори и Андрей Рубльов също продължават напред

Ясно е кога Григор Димитров ще изиграе следващия си мач на „Уимбълдън“

Григор Димитров ще изиграе в събота двубоя си от III кръг на “Уимбълдън”

ОБЗОР: Наоми Осака и Мадисън Кийс отпаднаха от "Уимбълдън"

Солана Сиера стана първата "щастлива губеща", която се класира за IV кръг

Александър Василев и Елизара Янева са на финалите на сингъл в Роухямптън

Александър Василев при юношите и Елизара Янева при девойките се класираха за финалите на сингъл на турнира на трева от категория J300 на ITF в Роухямптън (Великобритания).

Нестеров отпадна на сингъл, но продължава на двойки в Марбург

Вижте подробности

Швьонтек обърна и прегази американка, вече е в третия кръг на Уимбълдън (ВИДЕО)

Полякинята загуби първия сет, но след това се коригира

Австриец изненада Томи Пол и ще срещне Гришо на Уимбълдън

Офнер досега не е играл срещу българина

Джокович отнесе Еванс, даде му само пет гейма (ВИДЕО)

Новак Джокович се класира за третия кръг в откритото първенство на Великобритания