Евтимова и Стаматова аут от турнира в Анталия

Евтимова и Стаматова аут от турнира в Анталия

Българките си тръгват с по 1 т. за световната ранглиста

Българките Диа Евтимова и Юлия Стаматова отпаднаха във втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.
 
Поставената под номер 5 Евтимова загуби от рускинята Ана Прибилова с 2:6, 6:4, 4:6 след малко повече от два часа игра.
 
30-годишната софиянка на два пъти имаше пробив аванс в решаващия трети сет при 3:2 и при 4:3, но 20-годишната Прибилова стигна до успеха със серия от три поредни гейма в края.
 
Осмата поставена Стаматова пък претърпя поражение от италианката Верена Мелис с 3:6, 4:6 за 106 минути, след като в първия сет пропиля аванс от 3:1 гейма, а във втората част допусна решаващ пробив за 4:5. 
 
Двете все пак заработиха по 1 точка за световната ранглиста и по 294 долара.

 

Александър Василев загуби титлата на сингъл в София

Александър Василев загуби на финала на сингъл на турнира за мъже "K&D Cup 2025" в София с награден фонд 15 хиляди долара. Надпреварата се провежда на базата на ТК "Диана".

Синер мачка в Синсинати

Защитаващият титлата си Яник Синер се класира за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Мастърс" 1000 в Синсинати с награден фонд 9.193 милиона долара.

Сабаленка бие в Синсинати

Лидерката в световната ранглиста Арина Сабаленка (Беларус) стартира с победата защитата на титлата си на турнира по тенис на твърди кортове в Синсинати (САЩ) от сериите УТА 1000 с награден фонд 5 152 599 долара.

Швьонтек с ударна победа №300 в WTA-тура (ВИДЕО)

Полската тенисистка Ига Швьонтек достига 300 победи в WTA-тура със скорост, каквато публиката не помни от времето на Серена Уилямс, като стартира на турнира в Синсинати силно и не даде много шансове на Анастасия Потапова.

Шиникова загуби на финала на двойки в Германия

Българската тенисистка Изабелла Шиникова загуби на финала на двойки на турнира на червени кортове в Лайпциг (Германия) с награден фонд 40 хиляди долара.

Българският тандем загуби финала на турнира в София

Виктор Марков и Пламен Милушев останаха с приза за второ място

Денислава Глушкова остана на крачка от финала в Сърбия

Топ поставената в схемата спря българката

Лидия Енчева отпадна на полуфинал в Румъния

Българката допусна обрат в хода на срещата

18-годишният Василев е на финал в София

Българският тийнеджър в търсене на първа професионална титла