Федерер: Годината започна и завърши с проблеми за мен

Федерер: Годината започна и завърши с проблеми за мен

Швейцарецът Роджър Федерер сподели след загубата от Анди Мъри, че сезонът е бил добър за него. "Годината беше добра за мен. В началото и в края имах проблеми със здравето, но въпреки това съм доволен", заяви Федерер.

Швейцарецът Роджър Федерер сподели след загубата от Анди Мъри, че сезонът е бил добър за него. "Годината беше добра за мен. В началото и в края имах проблеми със здравето, но въпреки това съм доволен", заяви Федерер.

"Радвам се, че успях да спечеля US Open за пети път, като се надявам да стигна до 6-и триумф през следващата година. Победата ми на домашния турнир в Базел бе важна за мен, както и златният медал от Олимпиадата. Не успях да спечеля "Уимбълдън", което ме разочарова, но не винаги може да се побеждава", добави швейцарецът.

 

Федерер изпрати сезон, в който записа неочаквано голлям брой загуби за класата си - 15, а трона му в световната ранглиста бе зает от Рафаел Надал.

Борис Бекер разкритикува Наоми Осака

Тенис легендата Борис Бекер критикува "противоречивата" Наоми Осака заради екстравагантното й влизане на корта на Откритото първенство на Австралия, съобщава ДПА.

Фаворитките взеха своето в Мелбърн

Водачката в световната ранглиста по тенис Арина Сабаленка се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия.

Алкарас: Беше по-трудно, отколкото си мислех

Испанецът Карлос Алкарас, който елимирина германеца Яник Ханфман в труден мач със 7:6(4), 6:3, 6:2 и се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис, заяви, че му е било по-трудно, отколкото е очаквал.

Алкарас и Медведев вече са в третия кръг на Australian Open

Водачът в схемата и световната ранглиста Карлос Алкарас (Испания) преодоля ранно затруднение в двубоя си срещу германеца Яник Ханфман, но се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис при мъжете.

Кузманов отпадна на старта в Египет

Димитър Кузманов допусна поражение в първия кръг на сингъл на турнир по тенис на твърди кортове от сериите „Чалънджър 75“ в Сома Бей (Египет) с награден фонд 107 хиляди долара.

ЖАЛКО: Григор Димитров отпадна в първия кръг на Australian Open (ВИДЕО)

Българинът отстъпи на световния номер 24 Томаш Махач