Федерер с чиста победа на старта на Australian Open

Федерер с чиста победа на старта на Australian Open

Устремилият се към 14-а титла от "Големия шлем" Роджър Федерер се приближи с една стъпка към целта си, след като победи италианеца Андреас Сепи с 6-1 7-6 (4) 7-5 в първия кръг на Australian Open.

Устремилият се към 14-а титла от "Големия шлем" Роджър Федерер се приближи с една стъпка към целта си, след като победи италианеца Андреас Сепи с 6-1 7-6 (4) 7-5 в първия кръг на Australian Open.

 

 

Сепи поизпоти световния номер 2 във втория и третия сет, но не му стигна класа и смелост да направи мача по-завързан. Швейцарецът започна мача с нова прическа и безпощадни удари. Той на бърза ръка записа първия сет в сметката си, след като игра с много настроение. Федерер бе безпощаден от всички зони на корта и по всичко личеше, че мачът ще завърши бързо.

 

Със започването на втория сет Сепи започна да играе освободено. Веднъж решил, че ще загуби двубоя, италианецът заигра без напрежение и на моменти спечели овациите на зрителите с чудесни отигравания.

 

Сепи имаше няколко възможности да пробие подаването на Федерер, включително и два сетбола, но игра страхливо в тези точки и бе наказан. Бившият номер едно измъкна втория сет с тайбрек, а във третия успя да направи решителен пробив точно на прага на тайбрека.

 

Печелилият 3 пъти турнира в Мелбърн тенисист изпусна три мачбола преди да приключи със съпротивата на Сепи. Руснакът Евгени Корольов ще бъде следващият съперник на Федерер по пътя към финала.

Денчева отпадна в Грузия

Във втория кръг

Българин в основната схема на „Ролан Гарос“

Григор Димитров ще играе квалификации

Зверев се класира за четвъртфиналите на Мастърс турнира в Мадрид

Александър Зверев победи чеха Якуб Меншик с 6:4, 6:7(4), 6:3 и се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите "Мастърс" 1000 в испанската столица Мадрид с награден фонд 8.23 милиона евро.

Изненадата Александър Блокс се класира за 1/4-финалите на "Мастърс" турнира в Мадрид (ВИДЕО)

Той се справи с Франсиско Серундоло

Яник Синер призова за по-добро планиране на мачовете на турнира по тенис в Мадрид

Според него вечерната сесия „обърква целия ден“ за състезателите

Илиян Радулов се класира за втория кръг на турнир по тенис в Испания

Българинът Илиян Радулов се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей в Кастелдефелс (Испания) с награден фонд 30 000 долара