Гергана Топалова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей в бразилския град Леме с награден фонд 30 хиляди долара.
Поставената под №4 българка победи с 6:2, 7:6(8) бразилката Камила Боси. Двубоят продължи час и 52 минути. Това е втора поредна победа за Топалова на турнира без да загуби сет.
Топалова поведе с 4:1 в първия сет и го спечели с 6:2. Българката навакса пасив от 1:5 до 6:5 във втората част, а след това се стигна до тайбрек. В него Топалова пропусна два мачбола, но от третата си възможност затвори мача в своя полза.
За място на полуфиналите Гергана Топалова ще играе срещу Мария Тона (Италия).
Топалова ще играе и на четвъртфиналите в турнира на двойки. Българката и Анна Хертел (Полша) ще играят срещу третите поставени Анастасия Абанято (Италия) и Джасмин Ортенси (Аржентина). Предната седмица Топалова и Хертел спечелиха титлата на двойки на друг турнир в Бразилия.
В същото време Антъни Генов се класира за полуфиналите на двойки на турнира на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Абиджан (Кот Д′Ивоар) с награден фонд 60 хиляди долара.
Българинът и Том Хандс (Великобритания), поставени под №2 в схемата, победиха на четвъртфиналите с 6:3, 6:4 Елиаким Кулибали (Кот д′Ивоар) и Робен Бертран (Франция). Срещата продължи 63 минути. Генов и Хандс направиха по един пробив в двата сета и триумфираха с победата. Така те заработиха по 17 точки за световната ранглиста.