Гергана Топалова на полуфинал в Египет

Гергана Топалова на полуфинал в Египет

Вижте подробности

Гергана Топалова се класира за полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Хамамет (Тунис) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставената под номер 2 в схемата българка победи Екатерина Рейнголд (Русия) с 6:2, 6:4 за 94 минути. Това е трета победа за българката на турнира без да загуби сет.

За място на финала Топалова ще играе срещу Сара Чакаревич (Франция), която елиминира на четвъртфиналите националката Изабелла Шиникова с 6:1, 6:1 за 76 минути.

През следващата седмица Гергана Топалова и Изабела Шиникова ще бъдат част отбора на България за турнира от първа група на Евро-африканската зона на „Били Джийн Кинг къп". Надпреварата ще се проведе в Оейраш (Португалия) от 8 до 13 април.

България ще бъде в състав Виктория Томова, Гергана Топалова, Изабелла Шиникова, Лия Каратанчева и Магдалена Малеева (капитан).

Елизара Янева преодоля квалификациите на реномиран турнир

Българката влезе в основната схема на W100 надпревара

Сабаленка оцеля в битката срещу Осака след обрат

Световната номер едно е в серия от 15 поредни победи

Синер хвали младок

Лидерът в световната ранглиста по тенис Яник Синер е впечатлен от потенциала на 19-годишния Рафаел Ходар.

Артюр Фис и Камерън Нори се класираха за четвъртия кръг на Мастърс-а в Мадрид

Британският тенисист Камерън Нори постигна победа в два сета и се класира за четвъртия кръг на турнира на клей от сериите „Мастърс“ в Мадрид.

Григор Димитров играе "Чалънджър" за първи път от 15 г

Григор Димитров ще започне срещу квалификант на турнира на клей от сериите "Чаланджър 175" в Екс-ан-Прованс (Франция) с награден фонд 272720 евро.

Коко Гоф се класира за четвъртия кръг на силния женски турнир от WTA 1000 в Мадрид

Тя успя да преодолее румънката Сорана Кърстя