Глушкова се класира на четвърфинал на двойки в Сърбия

Глушкова се класира на четвърфинал на двойки в Сърбия

По-рано днес тя стартира с победа и на сингъл

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Денислава Глушкова се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 30 хиляди долара. 

Глушкова и Франциска Шедат (Германия) спечелиха без особени затруднения в първия кръг срещу  Сташа Булатович (Черна гора) и Миа Милисавлевич (Сърбия) с 6:1, 6:1.

Това беше втори мач за деня за 21-годишната софиянка, която по-рано днес стартира с успех и в надпреварата на сингъл.

В схемата при дуетите участват още четири българки, които се включват в надпреварата утре. Лиа Каратанчева и Алекса Каратанчева  започват срещу Мелис Расим (България) и Клара Вая (Сърбия), а националката Лидия Енчева и Милана Жабраилова (Русия) ще срещнат представителките на домакините Анджела Лазаревич и Аня Станкович.

Елизара Янева загуби от №112-ата в света

Българката отпадна от турнира във Висбаден

Белгиецът продължава да прави фурор в тениса

Белгиецът Александър Блокс се класира за първия в кариерата си полуфинал на турнир от сериите "Мастърс" 1000.

Янаки Милев на полуфинал на турнир по тенис в Италия

Националът на България за Купа "Дейвис" Янаки Милев се класира за полуфиналите на двойки на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 30 хиляди долара. 

Денислава Глушкова отпадна във втория кръг на турнир по тенис в Италия

Националката на България за „Били Джийн Кинг Къп" Денислава Глушкова отпадна във втория кръг на турнир на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 30 хиляди долара.

Кузманов падна в Шимкент

Българският тенисист Димитър Кузманов не успя да се класира за четвъртфиналите на турнира на клей от сериите "Чалънджър" 50 в Шимкент.

Каратанчева на четвъртфинал в САЩ

Лиа Каратанчева се класира за четвъртфиналите на двойки на турнирa по тенис на клей в Бонита Спрингс (САЩ) с награден фонд 100 хиляди долара.