Глушкова се класира за полуфиналите на турнир в Гърция

Глушкова се класира за полуфиналите на турнир в Гърция

Поставената под №2 българка победи на четвъртфиналите осмата в схемата Тилвит Ди Джиролами

Денислава Глушкова се класира за полуфиналите на турнира на клей в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под №2 българка победи на четвъртфиналите осмата в схемата Тилвит Ди Джиролами (Белгия) с 6:2, 6:2. Срещата продължи 82 минути. 20-годишната Глушкова допусна ранен пробив за 1:2, но след това взе 10 от следващите 11 гейма по пътя си към крайната победа.

Така Денислава достигна до полуфинал във веригата от състезания на Световната федерация ITF за първи път от март, когато спечели два поредни турнира от същия ранг в Анталия (Турция).

Четирима българи приключиха участието си на двойки на "Чалънджър"-а в Пловдив

Националите на България за Купа „Дейвис" Илиян Радулов, Александър Василев, Янаки Милев и Пьотр Нестеров приключиха участието си на двойки на международния турнир по тенис на клей от сериите „Чалънджър 50" в Пловдив с награден фонд от 56 700 евро.

Елизара Янева отпадна в квалификациите на "Уимбълдън"

Елизара Янева отпадна в квалификациите на тенис турнира "Уимбълдън", след като отстъпи с 1:6, 4:6 на 99-ата в световната ранглиста Кейти Волинец (САЩ).

Григор Димитров с първи АТР 1/4-финал за годината! (ВИДЕО)

Българинът не остави шансове на “щастлив губещ” в Майорка

Виктория Томова отпадна на старта в квалификациите на „Уимбълдън“

Първата ракета на България отстъпи пред 19-годишната японка Каю Киношита

БРАВО: Елизара Янева дебютира с победа на “свещената трева”!

19-годишната българка преодоля първия кръг в квалификациите за Уимбълдън

Григор отвя финалист от Australian Open за първа ATP победа от март (ВИДЕО)

Григор Димитров най-сетне сложи край на трудната серия и записа първата си победа в ATP тура от март насам.